Jak na čištění čalouněného nábytku?

Máte doma čalouněný nábytek? Ať už jde pohovku, křesla či židle, zřejmě moc dobře víte, jak rychle a snadno se na nich tvoří skvrny. Situace je o to horší, že fleky nejdou dobře vyčistit a na jednobarevném čalounění (které je v posledních letech trendy) jsou více vidět. Dát do původního stavu čalounění zkrátka není tak snadné jako čištění koberců. Co s tím? Pokud se k čištění čalounění postavíte následujícím způsobem, pravděpodobně se vám to podaří.

bytovymagazin.cz_uklid-plecity_cz_nahledovy

Dodržujte instrukce výrobce

Naprostým základem je dodržování instrukcí výrobce, který vám společně s nábytkem dodal návod na čištění daného kusu nábytku. Najdete v něm informace o tom, jaké prostředky můžete použít a čemu se naopak vyhnout. Obecně je vhodné pravidelné důkladné luxování (min. jednou týdně), a to nejen větší plochy, ale také záhyby. Rozkládací nábytek luxujte rozložený. Pokud máte čalouněný sedací nábytek se snímatelnými povlaky, jednou měsíčně je sejměte a vyperte.

bytovymagazin.cz_uklid-plecity_cz_01

Skvrn se zbavíte teplou vodou s Jarem i vlhčenými ubrousky

K čištění čalounění lze použít teplou vodu s prostředkem na mytí nádobí (např. Jar) nebo mýdlem. Dejte si však pozor na to, abyste čalounění příliš nepromočili. Není od věci, když saponát vyšleháte do hustší pěny a nanesete na povrch nábytku hubkou či kartáčkem. Bezprostředně poté vysušte čistou savou textilií. Skvrny vždy čistěte směrem od krajů do středu, předejdete tak rozetření a zvětšení.

bytovymagazin.cz_uklid-plecity_cz_02

Dobrým pomocníkem při rychlém čištění menších flíčků mohou být i dětské vlhčené ubrousky. Představují jakýsi střed, protože nejsou mokré ani suché. Na trhu jsou i speciální ubrousky určené právě na čištění nábytku. Bývají napuštěny čisticími prostředky.

Díky profesionálům bude čalounění jako nové

Nechcete-li riskovat znehodnocení nábytku, obraťte se na někoho, kdo vám garantuje skvělý výsledek. Šetrné čištění koberců a čalounění Praha nabízí Úklidové služby David Plecitý. Firma je na trhu 20 let a dlouhodobě s ní spolupracují desítky klientů. Kontaktní údaje najdete na www.uklidplecity.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *