Ztratili jste klíče a chcete změnit zámek?

0. úvod

 

Bez zámku na dveřích se dnes neobejdete ani ve svém domě, ani ve svém bytě. Co ale v případě, kdy klíče ztratíte? V takovém případě je nutné vyměnit zámek. Jak proto, abyste eliminovali vykradení vaší nemovitosti, tak proto, aby měl každý opět svůj klíč. Jak na to?

 

Mějte rezervní klíč

 

1. Mějte rezervní klíč

 

Ke každému zámku je více klíčů. Druhý a každý další může mít partner nebo partnerka, nebo vaše děti, či třeba kamarádi nebo rodiče, a to z důvodu jakékoliv nepříjemnosti. Pokud daný klíč máte, jednoduše si odemknete. Následná výměna zámku je hračkou. Stačí povolit šroubový spoj, natočit klíč do správné polohy a zámek vyndat. Stejným způsobem nasadíte nový. Postup je celkem jednoduchý a zvládne ho i naprostý amatér.

 

Co když druhý klíč nemáte?

 

2. Co když druhý klíč nemáte

 

I to se může stát. Pokud jsou všechny rezervní klíče ve vaší zamčené nemovitosti, je nezbytné zavolat zámečníka. Ideální je zámečnická pohotovost, díky čemuž konkrétní osoba přijede téměř okamžitě, v jakoukoliv denní nebo noční dobu. V závislosti na typu zámku ho otevře, nebo vyvrtá. V obou případech také doporučíme jeho výměnu.

Je jasné, že pozdě v noci budete jenom těžko hledat obchod, kde zámek koupíte. Je vhodné při objednávce zámečníka ihned říci, ať přiveze zámek nový, který vám vymění. Vše tak budete mít bez starostí, jednoduše a také s jistotou profesionality. A do budoucna doporučíme obezřetnost, i to, abyste měli rezervní klíč.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *