Pergoly se do zahrad hodí

Každý majitel zahrádky či dvorku by měl alespoň přemýšlet o možnosti vytvořit si u domu pěkné venkovní posezení. Jedná se sice o relativně velkou investici, nicméně za vynaložené peníze člověk dostane další dobře využitelný prostor. Je však potřeba si pro něj vybrat vhodné zastřešení.

Levné varianty se příliš nevyplácí

Existuje opravdu celá plejáda způsobů, jak zastřešit venkovní posezení, nicméně ne všechny jsou skutečně dobré. Nikde není řečeno, že řešení musí být automaticky drahé. Na druhou stranu příliš laciné možnosti typu natažená nepromokavá plachta nebudou adekvátně fungovat.

Slunečníky, případně nejlevnější markýzy také nejsou zrovna nejvhodnější. Ty sice dokáží zachytit sluneční paprsky, dešťové kapky však nikoliv. A to je docela velký problém, jelikož venku je krásně třeba i za májového deštíku. Nesmí nám ovšem padat na hlavu.

Proto jsou nejlepší možnou volbou z hlediska funkčnosti, vizuálních kvalit i ceny hliníkové pergoly.

Jsou bezúdržbové

Standardně se tento druh zastřešení vyrábí i ve dřevě, nicméně každému tento materiál nevyhovuje. Dřevo je sice krásné a hezky voní, ovšem také rádo podléhá přírodním vlivům. Může snadno navlhnout či se do něj pustit dřevo milující hmyz.

Proto si dnes mnoho lidí vybírá pro své pergoly právě hliník, jenž skvěle vypadá, je houževnatý a zároveň bezúdržbový. Není potřeba ho dvakrát ročně natírat ochrannými látkami jako dřevo.

Dokonalé klima

Standardní zastřešení už dnes ale každému nestačí. V poslední době jsou proto velice populární bioklimatické pergoly. Ty se vyznačují hlavně možností si střechu pomocí hliníkových lamel korigovat podle svého gusta.

Díky této možnosti je možné udržovat pod pergolou takřka celoročně vhodné klima. Hlavně během letních veder jde tímto způsobem udržovat teplotu pod střechou na přijatelné úrovni.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *