Užijte si koupání v soukromí. S výstavbou zahradního bazénu je ideální začít na jaře

Pokud máte rádi plavání, případně se chcete během teplých dní alespoň osvěžit, je vynikající, pokud si na zahradě necháte postavit bazén. Nemusíte pak totiž spoléhat na veřejné plovárny, potažmo chodit k rybníku, kde je často voda nevhodná ke koupání. S realizací venkovního bazénu je dobré začít právě nyní, pak totiž máte jistotu, že bude stavba hotová, než přijdou opravdové letní dny.

Před tím, než oslovíte firmu, která stavbu provede, je praktické si ujasnit, jak by měl váš zahradní bazén vypadat, respektive co od něj očekáváte. Stačí-li vám jen skromný bazének pro lehké osvěžení, nemusíte za něj utrácet zbytečně moc peněz. Obvykle pro tyto účely postačí nadzemní bazén. Nečekejte však, že vám nabídne možnost plnohodnotného plavání. V tom případě je nutné zvolit kvalitnější modely, zejména takzvané zapuštěné bazény.

Zapuštěné bazény jsou precizními a vysoce sofistikovanými variantami

U zapuštěných variant se provádí určité stavební úpravy, neboť je jejich konstrukce umístěna pod úroveň pozemku a je nezbytné pro ně vyhloubit jámu. Výhodou je fakt, že zapuštěné bazény nabízejí maximální komfort. Máte-li dostatečně prostorný pozemek, pak se dá postavit klidně bazén s délkou, jež se přibližuje klasickým bazénům pro veřejnost.

Důležité je zvolit vhodné konstrukční materiály. Z tohoto hlediska lze doporučit například bazény vypláštěné těžkou fólií. Konstrukce je velmi odolná vůči poškození, trvanlivost těchto bazénů běžně přesahuje dobu deseti let.

Druhy bazénů dle filtrace

Dalším parametrem, který je třeba si ohlídat, je způsob filtrace vody. Pro soukromé účely se hodí klasické přelivové bazény, z nichž voda do filtrace volně odtéká skrze okrajové kanálky. Ještě důmyslnější jsou skimmerové bazény, kdy se vody vhání do filtrační jednotky pomocí otvorů, které jsou zabudované přímo ve stěnách. Výhodou je, že není zapotřebí mít bazén naplněný až po okraj, aby k filtraci mohlo docházet.

Špičkové řešení představuje bazén ALBIXON. Společnost ALBIXON má s realizací zahradních bazénů dlouholeté zkušenosti. Zástupci firmy vám poradí, jaké zvolit nejlepší řešení na váš pozemek. Vybrat si lze z mnoha variant a modelů, a to včetně výše zmíněných bazénů vypláštěných těžkou fólií se skimmerovým a přelivovým systémem.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *