Nechcete se děsit sněhové nadílky? Pořiďte si sněhovou frézu

Možná se každoročně těšíte na první sněhovou nadílku, po pár dnech už vám ale neustálé odklízení sněhu začne pravděpodobně lézt na nervy. Komu se nechce brát hrablo do ruky a trávit čas odhrabáváním příjezdové cesty, chodníku a prostoru okolo domu, měl by zauvažovat nad sněhovou frézou. Ta už dávno není určena pouze pro profesionály, sehnat se dají cenově přijatelné hobby modely.

Najít tu pravou sněžnou frézu

Ať už bydlíte na horách nebo někde, kde sněhu moc nebývá, určitě se najde fréza na sníh určena pro vaše účely. Usnadní vám život, ušetří námahu a nebudete přijíždět do práce pozdě pokaždé, když nasněží. Obzvláště na horách bývá fréza nezbytností. Sice nepracuje úplně za vás, ale celý proces zjednoduší a zrychlí. Sníh postupně odkrajuje a odhazuje na stranu. Výšku odebírané sněhové vrstvy si lze nastavit podle momentální situace.

Co brát při výběru v úvahu

Otázkou je, jakou sněžnou frézu pořídit. Svou roli hrají sněhová situace v místě vašeho bydliště, svažitost pozemku a náročnost terénu, udržovaná plocha, finanční možnosti a nároky na provoz. Jinou frézu na sníh koupíte pro údržbu okolí horského penzionu, jinou pro rodinný domek mimo horské oblasti. Ať už máte požadavky jakékoliv, určitě si vyberete z nabídky fréz značky Honda. Ty jsou čtyřtaktní, vhodné do náročných i méně náročných podmínek, pro hobby i profi použití. Všechny jsou vhodné i pro méně fyzicky zdatné jedince.

Kolové frézy do nenáročných podmínek

Do méně náročných podmínek bude stačit kolová sněhová fréza. Jde o jednoduchou motorovou frézu pro menší pozemky a nižší nadmořské výšky. K nejoblíbenějším modelům patří Honda HS550, která odklidí „cestičku“ o šířce půl metru během chvíle. Zároveň nepoškodí povrch, po kterém se pohybuje.

Pásové frézy pro profi použití

Potřebujete-li opravdu výkonnou benzínovou frézu, vybírejte z nabídky pásových sněhových fréz. Hodí se do horských lokalit a pro velké či svažité pozemky. Jelikož jsou pásy pružné, nezapadají ani do větší sněhové závěje. Fréza díky nim funguje na uježděném a mokrém sněhu stejně dobře jako v čerstvém prašanu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *