Jak na péči o ten nejkrásnější trávník, jaký jste kdy měli?

Aby váš trávník vypadal jako ze žurnálu, je potřeba se o něj starat. To znamená hnojit, pravidelně přistřihovat, a především zalévat. Při péči o trávník, zejména v suchých a horkých dnech, hraje zavlažování velmi důležitou roli. Zalévat je ale potřeba správně a trávník nepřelévat ani s vodou příliš nešetřit. Zalévat je ale potřeba ve správnou dobu.

Nejlepší doba pro zalévání trávníku

Pokud jste péči o trávník podcenili a nedopřáli mu dostatek vody, ne pravděpodobné, že vám trávník začal schnout. To snadno poznáte podle žlutých až nahnědlých míst, která se v něm začnou objevovat. Když trávník začne vysychat, je nejlepší zalévat jej brzy ráno. Trávník tak bude mít dostatek času, aby nasál vláhu, než nastane denní horko. Vyhněte se také zalévání v poledním a odpoledním horku, protože většina vody se odpaří. U trávníků s nedostatkem vody lze doporučit vynechání vertikutace i provzdušňování, protože tyto úkony mohou trávník mechanicky zatěžovat v době, kdy je již tak ve stresu.

Jak pečovat o zalévaný trávník?

V případě trávníku s dostatkem vody je však zavlažování po provzdušnění a zapískování nezbytné – pomůže zajistit, aby se půda přizpůsobila svému profilu. Nezapomeňte, že pro dosažení optimálního výsledku je třeba zavlažování během horkých dnů provádět vícekrát. Naprosto ideálním řešením je proto využití automatického zavlažovacího systému, který lze pro několikanásobné denní zavlažování předem naprogramovat. Zavlažování je nakonec klíčem k tomu, aby vaše zahrada vypadala krásně a zdravě. Věnujte proto čas pečlivému nastavení zavlažovacího systému – je to investice, která se vyplatí a která vám může ušetřit spoustu času.

Hnojivo přímo do závlahy

Automatický zavlažovací systém umožňuje také velmi snadnou aplikaci hnojiva. Podmínkou je ale napojení systému na sud nebo nádrž a použití čerpadla na vodu. Přímo do zdroje vody pak lze hnojivo aplikovat a to se společně s vodou dostane k rostlinám. Čerpadlo, ale i potrubí k němu seženete na většině eshopů zabývajících se závlahami zahrad. Ve většině případů si zvládnete sami provést i instalaci a nastavení. Není to nic složitého a k uspokojivému výsledku se snadno dostanete i metodou pokus, omyl.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *