Na co si dát pozor při realizaci vašeho zahradního projektu

Těšíte se, až nastane ten pravý čas v roce pro realizaci vašeho zahradního projektu? Nyní není času nazbyt, můžete se do toho směle pustit. Co byste si měli před tím, než se do prací pustíte, srovnat v hlavě?

Co vše budete potřebovat k práci?

Není nic horšího, než si krásný pozemek a zahradu zastavět spoustou nepotřebného nářadí a strojů, které použijete pouze několikrát ročně. Stavět další přístřešky a kůlničky jen proto, aby se vám do nich vešly další „zlepšováky“, už je dávno pasé. Mnohem rozumněji a také finančně i časově výhodně se jeví půjčovna zahradní techniky, kde si můžete vše potřebné pravidelně půjčovat, a starost o údržbu a náklady spojené s vlastnictvím nářadí a strojů vám nemusí zatěžovat hlavu a rozpočet.

Časový rozvrh

Vždy si kromě přípravy stojů, nářadí a vybavení také zhruba vytyčte čas, který byste chtěli svému projektu věnovat. Budete dělat nové oplocení, frézovat pařezy, řezat či prořezávat zeleň, nebo máte v plánu si postavit novou pergolu, zrealizovat vysněnou zahrádku nebo bazén? Vždy si dopředu stanovte termín, do kdy byste si přáli mít práci hotovou, a snažte se daný termín dodržet. Práce vám půjde přirozeně od ruky, a díky radosti z vykonané práce se můžete brzy přesunout k dalšímu zlepšování zahrady.

Je to ještě zdravé?

I když jste jistě zruční a plní síly, nebojte se v průběhu prací zastavit a kriticky si říci, zda je ještě úkol, který jste si stanovili, možné vykonat s pomůckami, které máte po ruce. V dnešní době je za výhodnou cenu si někdy půjčit stroje, které vám ušetří lopotnou práci než si dlouhodobým přetěžováním těla způsobit zdravotní potíže. Práce by vám měla dělat radost. Pokud cítíte, že jste své síly přecenili, delegujte aktivity.

A co vy? Máte vše pod kontrolou? Přejeme vám úspěšné řešení vašich zahradních cílů.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *