Radíme s nákupem párty stanu- volba správné velikosti

levny-zahradni-altan-3x3-m-s-bocnimi-stenami-bilyPořádáte zahradní slavnost, firemní akci pro Vaše obchodní partnery, nebo potřebujete přenosné zázemí pro prodejní, případně marketingový stánek? Pak jste jistě začali uvažovat nad pronájmem, nebo koupí párty stanu. Pronájem v tuto chvíli nechme být- jen lze stručně říci, že je v dnešní době finančně výhodný prakticky jen v případě jednorázové akce, kterou nebudete opakovat. Pokud stan, nebo altán chcete využívat častěji, pak se jednoznačně vyplatí jeho pořízení. Asi nejzásadnější věcí, kterou je třeba si před koupí ujasnit je tvar a velikost párty stanu. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Tvar a rozměr zahradního párty stanu

Pro běžné občané využití na zahradě při grilování s přáteli, menších oslavách, jako menší marketingový stánek apod. je asi nejvýhodnějším řešením čtvercový párty stan 3×3 m, u kterých lze vybírat z širokého množství zpracování. Pro větší události jako jsou svatby, hostiny, případně provozovatele gastro podniků bude nutno zakoupit větší obdélníkový párty stan, které lze běžně sehnat v rozměrech do cca 6×12 m. Poněkud jinak zaměřenou alternativou jsou pak designové altány na zahradu většinou bez bočních stěn, které mohou být i kulatého, šestiúhelníkového, nebo osmiúhelníkového tvaru s nejrůznějšími dekorativními prvky. Průměr těchto altánů je běžně do 4 m, lze je pevně instalovat prostřednictvím patek a jsou určeny především jako alternativa k velkým zahradním slunečníkům- tzn. pro ochranu proti slunci při odpočinku na zahradě.

Velikost párty stanu, nebo altánu ovlivňuje nejen počet osob

Při výběru správné velikosti zahradního párty stanu je třeba vzít do úvahy počet osob, které se budou na dané události vyskytovat, ale také předem zvážit další vybavení stanu. V naprosté většině případů je třeba uvažovat s posezením, v některých případech budete chvít instalovat také bar, pódium, taneční parket atd. V případě stolů je vhodnější použít jejich čtvercový, nebo obdélníkový tvar z důvodu úspory místa. Během plánování události doporučujeme vytyčit půdorys uvažovaného stanu na zem (například křídou, sprejem, nebo kameny) a vyzkoušet instalaci alespoň 2 stolů a židlí, případně i dalších propriet do tohoto prostoru. Získáte tak mnohem lepší přehled o tom, jestli bude daný rozměr párty stanu dostačující.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *