Kobercům neodzvonilo: Proč byste o nich měli uvažovat i vy?

Pokud sledujete trendy v oblasti podlahových krytin, zřejmě vám neuniklo, že se v posledních letech nesou v duchu podlah z laminátu, dřeva či vinylu. Na první pohled se tak může zdát, že o koberce, které u nás mají dlouholetou tradici, není takový zájem jako v minulosti. Ovšem není tomu tak. Ačkoliv již koberce ve většině domácností nepokrývají celou obytnou plochu, stále na ně nedáme dopustit, a to jak na celoplošné, tak kusové varianty.

Poznejte jejich výhody a zamilujte si je

Proč byste si měli pořídit koberec? Výběr podlahové krytiny je samozřejmě do značné míry otázkou jakéhosi vnitřního pocitu, nicméně rozhodně není od věci i výčet konkrétních vlastností. V případě koberce je výhod víc než dost.

Cena je logicky jedním z hlavních kritérií, která hrají při výběru podlahové krytiny roli. V tomto směru jsou koberce dobrou volbou. Obecně patří k cenově nejdostupnějším variantám a s trochou štěstí narazíte na akci a seženete i velmi kvalitní koberce levně.

bytovymagazin.cz_aaapodlahy_cz_01

Další velkou výhodou koberců je rychlá a bezproblémová pokládka. S trochou praxe a při dodržení doporučených postupů nepředstavuje problém ani pokládka v členitějším půdorysu.

Koberec si drží svou popularitu také proto, že dobře tlumí zvuk (kročejové ticho) a je příjemný při došlapu.

Je koberec vhodný pro alergiky?

Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo trpí alergiemi, pak byste měli vědět, že se v koberci usazuje poměrně dost prachu. Což je na jednu stranu dobře, protože díky tomu nedochází k víření po místnosti. Na druhou stranu však koberec vyžaduje častou údržbu – pravidelné vysávání a čas od času hloubkové čištění.

bytovymagazin.cz_aaapodlahy_cz_02

Jak vybrat ten správný typ?

Při výběru koberce hraje hlavní roli způsob využití. Zatímco na chodbu je dobrou volbou zátěžový koberec, do dětského pokoje volte měkčí a příjemnější typ. Pamatujte, že s hustotou roste i odolnost vůči zátěži. Zároveň se zaměřte na výšku vlasu – čím jsou vlasy vyšší, tím jsou i příjemnější, ale zachytává se v nich více nečistot.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *