Víme, jak vybrat vhodný koberec

kusovy-koberec-grace-102595Koberce jsou útulným prvkem domácností i komerčních prostorů. Koberec nevybíráme jen podle vzhledu a velikosti, ale hlavně podle materiálu, délky vlasu i způsobu vázání a jejich podkladové vrstvy. Pokusíme si dnes přiblížit základní typy těchto koberců a zorientovat se tak v jejich použití.

Koberec na terasu a do chodby

I venkovní prostory si můžete zkrášlit a zpříjemnit hezkým kobercem. Vhodný druh koberce na zatěžovaná místa, jako jsou terasa, balkon, chodba nebo kuchyně, je tzv. Bouclé. Tyto kusové koberce jsou zcela bez vlasu. Díky svému hladkému a pevnému povrchu v sobě nezadržují nečistoty. Snadno se čistí a udržují. Protože je koberec tvořen z větších smyček, je bez filcu a není prošitý, nevadí mu vlhko. Může zmoknout a velice rychle vyschne.

Koberec do dětského pokoje

Pokud hledáte metrážové koberce za nízkou cenu, ale v přijatelné kvalitě, zkuste polypropylenové koberce. Výhody tohoto typu nejsou jen v dostupné ceně. Výše vlasu bývá kolem 9 mm, řadí se tedy mezi koberce s nízkým vlasem, které jsou příjemné a měkké na dotek. Vhodné jsou právě do dětských pokojů, kde je vysoká zátěž, ale zároveň nejsou kladeny požadavky na dlouhou životnost koberce. Vyrábí se v různých provedeních s výraznými vzory. Jejich plusem je i stálobarevnost.

Koberce Shaggy pro vaše pohodlí

Chcete-li koberec do ložnice podél postele nebo vedle vašeho oblíbeného křesla, zvolte druh koberce Shaggy. Tyto koberce se vyznačují velmi dlouhým vlasem, proto vzbuzují příjemné pocity při došlapu, jsou měkoučké a hebké. Shaggy koberce se dělí do dvou skupin dle použití materiálu. Koberce s vysokým vlasem je vyráběn z polypropylenu nebo z polyesteru. První použitý materiál dělá koberec pevnějším a pocitově hustším, druhý typ materiálu je jemný jako peří, může připomínat plyšové zvířátko. Tento koberec použijte v místech, která jsou málo frekventovaná a kde chcete dopřát svým nohám maximální pohodlí.

Můj koberec je tu pro vás

Hledáte-li inspiraci a chcete-li se dozvědět víc o kobercích, navštivte webové stránky mujkoberec.cz. Prodejce kvalitních koberců vám poradí a pomocí dostupných videí na stránkách vás seznámí s kvalitou vybraných koberců. Z pohodlí domova si tak můžete objednat nejen koberce běhouny, ale i létající a kouzelné.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *