Zateplení domu od A po Z

Abyste dosáhli co nejefektivnějšího zateplení vašeho domu, měli byste společně s obvodovými zdmi zateplit i střechu a strop. Tím co nejvíce eliminujete možné úniky tepla a získáte úspory za vytápění.

Zateplení bytových domů přenechte odborníkům

Jistě znáte někoho, kdo si zateploval dům sám a taky někoho, kdo zadal zateplování domu specializované firmě, která má se zateplováním budov letité zkušenosti. Pokud však bydlíte v panelovém domě, nezbývá nic jiného, než aby vlastníci, nebo jejich zástupce rozhodnul, na kterou společnost vsadí.

Důležité je získat o budoucím zhotoviteli co nejvíce informací: referencí, zkušeností s případnou reklamací, záruční servis, materiály, které používá… Není vůbec jednoduché nezapomenout na nic. Naštěstí jsou na trhu už i společnosti, které zateplení domů a budov zařídí. Znají prostředí na trhu, ví, která firma je dobrá na jaký druh zateplení a jaký druh budov. Je velmi důležité rozhodnout se, jestli nevyužít její služby a ušetřit si tak možné problémy do budoucna.

Zateplení stropu

Abychom snížili co nejvíce nežádoucí úniky tepla, měli bychom v bytových domech zateplit i stropy. Zateplení stropů se provádí minerální vlnou, lamely z minerální vlny, další varianta je užití Ytong multipor, Krupizol nebo tepelněizolační omítka.

Bližší informace o zateplování stropů a zateplovacích metodách získáte na tomto odkazu.

Zateplení střechy

Panelové domy mají většinou rovnou střechu. Není na ni sice vidět, ale to neznamená, že nepotřebuje zateplit a izolovat proti zatékání. Poměrně velkou plochu je potřeba nejdříve ošetřit, pak následuje zateplení, hydroizolace, kotvení a spádová vrstva.

Zateplení domů a jiných bytových i nebytových objektů, včetně zateplení stropů a střech provádí společnost psgroup.sk. Jedná se o jedničku v oblasti obnovy bytových domů, zvládá více než 40 obnovených bytových domů ročně, má 70 zaměstnanců, 450 pracovníků na stavbách a je držitelem „Nejlépe obnoveného bytového domu roku 2011“ – 1. místo. Jedná se tedy o skutečného odborníka a profesionála.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *