Skryté vady bytů a domů, jak postupovat?

Byt si nekupujeme každý den, a přestože si při výběru dáváme co možná největší pozor na všelijaké vady, závady a maličkosti s tím spojené, občas nám zkrátka nějaká ta vada unikne, zvláště, když je skrytá a majitel bytu nám ji zatají nebo o ní sám ani neví. Taková vada pak může radost z nově nabyté nemovitost pěkně zkazit. Dá se s tím něco dělat? Ano! Máte nárok na slevu nebo na odstoupení od smlouvy!

Co to je skrytá vada?

Skrytou vadou se obecně nazývá vada, která není na první pohled viditelná a zpravidla se projeví až po nějakém čase. Nejčastěji se jedná o špatně provedenou hydro-izolaci. Jestliže se opravdu jedná o skrytou vadu, zodpovědnost je na prodávajícím a vy máte nárok na odpovídající kompenzaci.

Na co mám nárok?

Skryté vady nemovitostí jsou bohužel velmi časté. Ať už se jednalo o náhodu nebo majitel vadu zatajil schválně, nenechte si to líbit! Skryté vady můžete u původního majitele reklamovat až 5 let zpětně, platí však čím dříve, tím lépe.

Jestliže prodejce vámi vznesenou vadu nemovitosti uzná, máte vyhráno, pravděpodobně se dohodnete na nějaké odpovídající kompenzaci. Zpravidla se tak však neděje, v tomto případě můžete využít služeb společnosti Vaše nároky.cz, která vám s vymožením odpovídající kompenzace pomůže. Proč využít právě jejich služeb?

 

  • PRÁVNÍK BEZPLATNĚ – prvotní posouzení případu právníkem je zdarma. Následné služby právníka hradí společnost Vaše nároky.cz
  • NENESETE RIZIKO – fungují na principu NO WIN NO FEE, tedy jim předem domluvená odměna náleží až v případě vyhraného sporu – v případě, že pro vás peníze získají
  • PRAXE – působí na trhu již od roku 2013 a pomohli již tisícům klientů
  • VYSOKÁ ŠANCE NA VÝHRU – mají 96 % úspěšnost u případných soudů
  • SNADNO – vše vyřešíte přes internet a z pohodlí domova. Kdykoli navíc můžete vývoj svého případu sledovat online na jejich webových stránkách

 

V případě, že se dokáže porušení smlouvy o koupi nemovitosti, můžete od prodávajícího žádat přiměřenou slevu nebo opravu. Jestliže se však jedná o vadu, která z nějakého důvodu neumožňuje další používání nemovitosti, máte právo odstoupit od smlouvy a žádat vrácení peněz.

Co k posouzení potřebuji?

K posouzení případu, a tedy i k zjištění, zda se o skrytou vadu opravdu jedná, je nezbytné dodat kupní smlouvu a znalecký posudek. Dále pak jakékoli další dokumenty, které by usnadnili následné posuzování a vymáhání.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *