Návod, jak udržovat dveře interiérové

Údržba mnohých součástí vlastního interiéru je nesmírně důležitá. V případě, že něco zanedbáte, můžete se setkat s tím, že bude konkrétní vybavení domácnosti vypadat ne zrovna vzhledně. To samozřejmě nepotřebujete. Typický je i případ interiérových dveří. Ač si to mnozí nemyslí, i o ně je nezbytné se dobře starat. Pokud nevíte jakým způsobem o interiérové dveře pečovat, pak se to v následujících řádcích stoprocentně dozvíte.

Údržba musí být pravidelná

V první řadě je nutné konstatovat, že udržování dveří by se mělo stát pravidelnou činností. Ostatně stejně jako doma stíráte podlahu anebo odstraňujete prach, i dveře je třeba v pravidelných intervalech utírat. Mnohdy k tomu postačí pouze obyčejný hadřík navlhčený vodou. Pokud jsou dveře interiérové, nemusíte se bát žádných nepříjemných vlivů vnějšího prostředí. Klidně v tomto případě lze využít vody i v zimě, kdy byste se již do exteriéru s navlhčeným hadříkem v mrazu vydali těžko. Optimální bude, když interiérové dveře budete ošetřovat v pravidelném minimálně týdenním intervalu. Při delší pauze by mohlo dojít k tomu, že špína na nich přichycená zajde a dveře se pak budou čistit pouze za pomocí náročné technologie.

Udržujte i panty a další součásti dveří

Při pravidelné údržbě dveří nezapomínejte ani na panty a další součásti, které nejsou zdánlivě nijak na očích. Panty u vnitřních dveří vydrží sice delší dobu, než je tomu u exteriérových, nicméně i tak je vhodné čas od času nanést vrstvičku vazelíny, která napomůže snadnému pohybu pantů. Určitě není problém ošetřovat i kování dveří. Na to byste ale měli mít speciální přípravek na daný materiál. Kov si vyžaduje potřebnou péči a přípravky určené na dřevo anebo jiné materiály se nedokážou o kování dokonale postarat. Běžnou pravidelnou údržbu lze ale provádět pouze navlhčeným hadříkem.

Komerční sdělení

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *