Předokenní rolety a venkovní žaluzie vám ušetří peníze za energii

Protože se snažíme ušetřit co nejvíce peněz za spotřebu energie, zjišťujeme, co udělat pro to, abychom toho dosáhli. Zateplujeme obvodové zdi, stropy, střechy, vyměňujeme okna, máma kvalitní vstupní dveře. A dalším vynikajícím pomocníkem jsou předokenní rolety.

Výhody předokenních rolet

Jak už bylo řečeno, umí ušetřit peníze za vytápění. Protože se skládají z hliníkových lamel, které jsou vyplněné termoizolační PUR pěnou, dobře utěsní vaše okna. Úspora energie, která by jinak okny unikla tak může sahat až na 70%.

Další vlastností předokenních rolet je ochrana před ostrým sluncem v letních měsících. Neméně příjemný je i fakt, že sníží úroveň hluku, která se do místností dostává z rušné ulice a to až o neuvěřitelných 7 dB. Také pomůžou se zabezpečením oken a výloh před vloupáním. Jsou i vkusným doplňkem fasády.

Pokud si ráno rádi přispíte, jste nemocní a vadí vám světlo, nebo se potřebujete prospat po probdělé, prohýřené, nebo propracované noci, předokenní rolety dokonale zatemní pokoj.

Za pomoci předokenních rolet lépe a spolehlivě regulujete intezitu slunečních paprsků, než je to možné s běžnými pokojovými žaluziemi. Zároveň také horizontální žaluzie dokáží zachytit až 90% veškerého tepla přicházejícího z venku, což v horkých letních dnech velmi uvítáte. Chrání i proti UV záření, které způsobuje stárnutí a změny barev vašeho vybavení interiéru.

Venkovní žaluzie

Venkovní umístění žaluzií umožní lepší regulaci intenzity osvětlení a v létě dobře poslouží jako tepelná bariéra.  Pryč jsou ty doby, kdy je využívaly jen kancelářské a komerční budovy, dnes se čím dál tím víc rozšiřují i do našich domovů.

Dají se použít na verandách, terasách, pergolách, nebo venkovních altánech. Dobře odolávají nepříznivým klimatickým podmínkám a UV záření. Mají schopnost zamezit prudkým slunečním odleskům, světlo dobře rozptýlí a uleví tak vašim očím.

Venkovní žaluzie mají ve srovnání s předokenními roletami tu výhodu, že mají plynulejší regulaci a lepší ventilaci. Lamely žaluzií jsou velmi dobře a snadno nastavitelné dle vašich představ.

Venkovní žaluzie i předokenní rolety již devatenáct let vyrábí společnost Sodoma Perfecta s.r.o., která je na trhu již 19 let a to svědčí o jejich kvalitách. Na jejich stránkách najdete i garážová vrata, markýzy, další stínící techniku, pohony všeho druhu a mnohé další. Navštivte je a vyberte pro svůj dům či byt kvalitní okenní doplňky.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *