Jak si užít vánoce

Vánoce jsou nejkrásnější svátky roku, obzvlášť pokud máte děti a vidíte jejich rozzářená očička, která jsou plná očekávání, radosti a štěstí. Užít si vánoce s dětmi není vůbec těžké. Těžší je, je zabavit, aby jim čas, kdy čekají na Ježíška utekl, protože sami to známe z mládí, jak se nám ten den, kdy měl Ježíšek přinést dárky, neskutečně táhl.

Pohádek je v televizi plno, ale děti se stejně nedokáží až tak soustředit, protože jsou napnutí a velmi se těší na to, co jim Ježíšek přinese. Ráno proto nazdobte s dětmi stromeček, pokud ho tedy nesundaváte z půdy již nazdobený tak, jako to dělám já

Je-li venku sníh, pak vezměte děti na boby. Ideální by bylo, kdyby je na boby vzal otec, aby se matka mohla věnovat přípravám. Pokud není sníh, zajeďte se podívat na babičku a na dědu. Můžete zajet do útulku předat nějáké dárky zvířátkům, aby i oni měli radost z vánoc.

Po obědě můžete společně s dětmi uklidit pokojíček a udělat si v něm místo na nové hračky a věci, které Ježíšek přinese. Uvidíte s jakou chutí vaše děti pokojíček budou uklízet a jak je bude bavit dělat si místo na nové věci.

Jsou-li vaše děti hodně nedočkavé, klidně si udělejte večeři dřív. I když to není standardní, tak my si rozbalujeme dárky odpoledne a k večeři už jdeme po Ježíškovi. Přibereme tak ke stolu nové panenky, plyšáky a hračky a najíme se spolu s nimi

Vánoce si vyžadují tu správnou atmosféru, takže pokud máte chatu, klidně si vyrazte tam a radujte se z vánoc mimo domov. Chatu si také můžete pronajmout. Zažijete tak velmi netradiční svátky, na které budete určitě dlouho vzpomínat. Každé vánoce by měli být něčím originální a utkvět nám tak v paměti jako nezapomenutelné.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *