Úklid v pokoji nemusí být strašákem

Pořádek v pokoji by si měl čas od času udělat každý. Pořádek by měl být takový, abychom se v místnosti cítili dobře a nic nebylo tak jak by být mělo. Pokud si již děláte pořádek v pokoji, pak vyházejte všechny věci, které si myslíte, že již nebudete potřebovat.

Můžete je jak prodat, tak i darovat. Pokud nepotřebné věci prodáte, získáte tím i peníze, za které si můžete koupit jiné věci. Zbavením se věcí, které nepotřebujete si uděláte jednak místo a pak také získáte přehled o tom, kde máte jaké věci, které jste již delší dobu nemohli najít. I to se samozřejmě stává. Když už si děláte v pokoji pořádek, měl by být kompletní.

To znamená vyházet vše nepotřebné, použít čistící prostředky, utřít prach, umýt okno, poskládat vše na své místo a udělat si místa nová. Závěrem byste pak měli pokoj vytřít nebo vyluxovat, aby byl pořádek kompletně dokončen. Pokud podniknete takto velký úklid snažte se, aby vám co nejdéle vydržel. Je jasné, že nebudete mít pokoj neustále ve sterilním prostředí, ale pořádek by měl být zachován.

Také vám vaše matka neustále vtlouká do hlavy ukliď si tu, co kdyby někdo přišel? Ono ani tak nejde o to, kdyby někdo přišel, ale o ten příjemný pocit, kdy máte uklizeno a cítíte se pak v pokoji velice příjemně.

Mám pár známých, kteří snad doma v životě neuklízeli a ke kterým když přijdu na návštěvu, tak si doslova nemám kam sednout a co se týká kávy, či jiného nápoje, tak to raději odmítnu, když vidím jaký „pořádek“ udržují v kuchyni. Naopak zase znám lidi, kteří mají doma tak čisto, že je mi až trapné sundat si bundu a boty a někam je odložit, abych jejich pořádek nenarušila.

Nic by se nemělo přehánět, ale pokud se pro úklid rozhodneme, už bychom jej měli udržovat. Není nic příjemnějšího, než večer ulehat v uklizeném pokoji s pocitem, že se ráno probudím a bude kolem nás čisto a pořádek.

V uklizeném pokoji pak můžete zapálit svíčku a relaxovat, užívat si příjemného pocitu, vystavit si dekorace, které jsou pro vaše oči příjemné a podobně. Jen těžko si v hromadě prádla, odpadků a bordelu zapálíte svíčku. Ten efekt by nebyl vůbec takový, jako když máte v místnosti uklizeno.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *