Dřevostavby – moderní bydlení za rozumné peníze

Nesou v sobě jistou nostalgii. Ocení je však ti, kteří chtějí být ohleduplní k přírodě. A uvítají je všichni, kteří rádi ušetří, aniž by museli slevit ze svých nároků. Dřevostavby jsou v Česku velmi oblíbené, však každý sedmý dům, jenž je nově postaven, je dřevostavba. Pokud budujete nové zázemí, zvažte ji i vy.

Domy ze dřeva – výhody

Možná vnímáte domy ze dřeva jako něco moderního, když se však podíváte do minulosti, rodinné dřevostavby obývali naši předkové staletí před námi. Jen si stačí zajet do malebné vesničky s roubenkami. Dnešní moderní stavby jsou však více komfortnější, vymakanější, a to z hlediska spotřeby, teplené izolace apod. I když si možná myslíte, že dřevo jako materiál kdysi vytlačil beton, není tomu tak. I zděný dům v sobě nese dřevěné prvky, jako jsou krovy, trámy, podlahy atd. Využití dřevěných materiálů určitě významně snižuje dopady na životní prostředí při realizaci. Pokud by se stavba někdy rušila, nezanechá po sobě takový odpad jako stavby z jiných materiálů. Dřevěné stavby jsou z hlediska životnosti zcela srovnatelné se stavbami z jiných materiálů, ačkoli si mnozí myslí, že dřevo tolik nevydrží. Další výhodou dřevostavby je skutečnost, že se realizuje poměrně rychle, můžete bydlet v novém již za čtvrt roku. Stavba dřevostavby je rovněž cenově velmi příznivá. To vše umocňuje i její vysoký tepelný standard, nemusíte tolik topit.

Rodinné domy na klíč – výstavba

Kde začít? Pokud chcete mít bydlení podle svých představ, ideální jsou rodinné domy na klíč. Budete přesně vědět, jaký dům vám bude říkat „pane“. Nic se nedělá na koleni. Můžete si zvolit i variantu stavby, kdy to základní a těžké zvládne firma a vy si sami dle svých potřeb doladíte třeba řemesla. Pokud o to nestojíte, můžete si nechat zcela zhotovit dům na klíč, kdy se doladí už jen drobnosti, nabízí se však i varianta, kdy se nebudete starat vůbec o nic. Zkušená firma vám postaví dům a vyladí do poslední zásuvky. Tyto velkorysé služby nabízí společnost SIMPLY INVEST, která má na trhu bohaté zkušenosti.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *