Sjednání majetkového pojištění nepodceňujte!

I když se sjednání majetkového pojištění mohlo pro mnoho z vás stát banalitou, není tomu tak. Nikdo z vás totiž nedokáže předpovědět, jakým rizikům bude muset čelit právě vaše nemovitost a váš majetek. Proto by bylo záhodno chránit jej kvalitním pojištěním. Rozhodně se na tuto oblast blíže zaměřte a sjednejte si co nejlepší možný produkt, zejména pokud žijete v oblasti zvýšených rizik.

Proč si majetkové pojištění sjednat?

Pojištění bytu si budete pravděpodobně sjednávat v okamžiku jeho koupi. V případě, že budete bydlet v pronájmu to úplně nemá smysl, neboť byt není vaším majetkem. Pokud ovšem budete žít ve vlastním, měli byste svůj majetek ochránit zejména před požáry nebo vytopením od sousedů. To jsou asi nejčastější rizika, se kterými se můžete při bydlení v panelovém domě setkat. Povodně a polámané stromy se vás budou týkat jen minimálně.

Co všechno si mohu nechat pojistit?

Mimo bytu si pochopitelně můžete sjednat i pojištění rodinného domu nebo jiné rekreační stavby. Dále se pojištění vztahuje na nemovitosti ve výstavbě a samotné domácnosti. Na ně je lepší použít speciální druh pojištění, který ochrání nejen stavební podstatu budovy, ale také vnitřní zařízení. Jestliže vlastníte obchodní společnost, můžete si nechat pojistit její kancelářské prostory nebo další budovy potřebné k podnikatelské činnosti. Pojištění se ovšem může vztahovat i na bazén či vířivku.

Musím kvůli tomu do pojišťovny?

Žijeme v jedenadvacátém století, a proto není potřeba při sjednávání majetkového pojištění navštěvovat budovu pojišťovny. Pojištění bytu online totiž můžete uzavřít i z pohodlí vašeho domova, neboť nejde o nikterak těžký proces. Po vyplnění nezbytných údajů o výměře a typu nemovitosti, se vám zobrazí konkrétní finanční nabídka. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete pochopitelně obrátit na telefonní operátorku, která vám vaše otázky mile ráda zodpoví.

Majetkové pojištění není radno podceňovat. Nikdy totiž nevíte, jakým přírodním katastrofám budete čelit, a proto je daleko lepší být připraven dopředu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *