Srovnání pojištění majetku a domácnosti: Co je výhodnější?

Pojištění vás kryje v případě, kdy dojde ke zničení či poničení vašich věcí. Je vlastně jedinou jistotou, že za ně dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Neriskujte zbytečně a začněte chránit váš domov. Čeká vás rozhodnutí, zda zvolit pojištění majetku nebo domácnosti. Jaké výhody tyto pojistky mají a kdy vám pomohou?

Pojištění domácnosti a jeho výhody

Pojištění bytu a domácnosti je možné zařídit jen v případě, obýváte-li byt či rodinný dům minimálně 270 dní v roce. Nelze ho tedy sjednat pro chalupu či chatu. Jeho hlavním významem je, že pokrývá škody na movitých věcech, které se nachází u vás doma. Jedná se o věci, které vlastníte a používáte, jako jsou například spotřebiče, nábytek, cennosti a dokonce i peníze.

Vztahuje se také na:

  • Jízdní kola a jiné sportovní potřeby
  • Optické přístroje
  • Rozhlasové a anténní přístroje
  • Stavební součásti, které přiléhají k vnitřním prostorám bytu

Rozsah pojištění se může u jednotlivých pojišťoven lišit.

Kdy vás ochrání pojištění majetku

Pojištění majetku je kombinací pojištění nemovitosti (více o něm v tomto článku) a domácnosti. Vztahuje se na věci movité i na nemovitosti, ovšem vždy v omezené míře. Pojistka se zahrnuje například na budovu a pouze na některé věci movité. Volbu této varianty je nutno zvážit a vždy si porovnat, zda by nebylo vhodnější sjednat pojistky zvlášť.

TIP: Z hlediska financí i podmínek je velmi zajímavé online pojištění Bezpečný domov, se kterým přichází ERGO pojišťovna, a.s. K pojistce nabízí hned několik bonusů. První z nich je pojištění občanské odpovědnosti do výše 3 000 000 Kč, druhým 24 hodinová Asistenční služba. V rámci této pojistky získáte také pojištění bez limitů na sklo, stavební součásti bytu či domu a elektroniku. Více se dozvíte na oficiálních stránkách společnosti ergo.cz.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *