Jak na pojištění nemovitosti?

S jistotou, že chráníte svůj majetek, se vám bude žít lépe. Uděláte to snadno skrze pojištění, stát vás to nebude moc. Když si vyřídíte pojistku na správném místě, získáte i atraktivní bonusy. Jak na to?

Význam pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti je jednou z 3 možných pojistek, pomocí kterých se dá chránit majetek. Kromě něj fungují i pojištění majetku (kryje škody na věcech movitých i nemovitých) či domácnosti (více o něm zde). Vztahuje se na nemovitost jako takovou. Pojistit si můžete rodinný dům, byt i rekreační objekt. V jakých situacích chrání:

  • škody způsobené přírodními živly (bouřka, silný vítr, krupobití aj.),
  • škody způsobené cizí osobou (vandal, zloděj).

bytovymagazin.cz_online_ergo_cz_01

Online s výhodami

V dnešní době si snadno sjednáte pojištění nemovitosti online. Je potřeba znát velikost obytné plochy a současně správně určit pojistnou částku. Pokud nevíte, jakou má vaše nemovitost hodnotu, inspirujte se cenami podobných nemovitostí ve vašem okolí. Ani tak nemáte jasno? Zaplaťte si odhadce (za odhad zaplatíte asi 1500 Kč), nebo požádejte o pomoc pojišťovnu.

Atraktivní nabídku má aktuálně Ergo pojišťovna. Každému novému klientovi nabízí k pojištění nemovitosti zdarma pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3 000 000 Kč, 24 hodin denně dostupnou asistenční službu a zdarma pojištění vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy. Více informací se dozvíte v odpovědích na časté dotazy k pojištění nemovitosti.

bytovymagazin.cz_online_ergo_cz_02

Vždy na vlastníka!

Je podmínkou, aby bylo pojištění nemovitosti uzavřeno na jméno majitele objektu. Pokud tomu tak není, nedojde k pojistnému plnění! A jak se chovat, když dojde ke škodám? Snažte se nezmatkovat. Co nejdříve kontaktujte pojišťovnu. Pokud to jde, s věcmi nijak nemanipulujte. Jestliže to není možné, udělejte si fotografie a přizvěte svědka. Důkazy jsou pro pojišťovnu zásadní.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *