Máte malý balkon? 5 typů, jak jej vylepšit.

Nemáte-li zahradu ani lodžii, pak jsou tu pro vás připravené nějaké tipy a triky, pro něž je i malý balkon ideálním místem. Zároveň si díky nim můžete vychutnat ochranu přes sluníčkem a připravit si tak koutek, kde budete mít soukromí.

  1. Pokud potřebujete zastínit okna nebo rohy balkonu, pak jsou vhodným řešením sklopné markýzy. Tato šikmo vysunutá látka vám skýtá pohled ven, ale zároveň docílí kvalitní cirkulace vzduchu za podmínky otevřeného okna. Nastavit si ji pak můžete až do 170 stupňů. A tak využijete jak denního světla, tak zastínění problematických ploch či v problematickou dobu.
  2. Dalším prvkem je balkónová zástěna, která vám zajistí větší soukromí a zároveň tak obohatí svou krásou váš balkon. Materiál bývá z PVC a tak je odolný proti UV záření, a navíc má tu výhodu, že se nemusí čistit. Je taky odolný větru a mrazům, jakož i lijákům. Sami výrobci se zaručují za jeho velkou odolnost a trvanlivost.
  3. Když si pořídíte na balkon naolejovaného akátového dřevo, pak je odolné proti větru i dešti. Můžete si tak dopřát úložný box, věšáky, odkládací police i další nástěnné prvky.
  4. Elegantním prvkem mohou být i závěsné dřevěné truhlíky s hezkým úchytem, které mohou posloužit také k pěstování bylinek (naši slovenští čtenáři mohou najít tipy na pěstování na www.pestovanie.sk). Pokud budou z kvalitní ocele s povrchovou úpravou z polyesterového práškového laku, pak se nemusíme obávat ani zrezivění těchto kovových prvků. Můžeme si je zvolit také podle barevného provedení.
  5. Kvalitním zahradní nábytkem, který se skládá z křesel včetně polštářů a stolku, které může mít pevné sklo, je nejen efektní prvek, ale také vysoce praktický. Umělá hmota těchto prvků je ošetřená odolnou barvou.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *