Komínové digestoře – skvělá funkce a snadná údržba


800x600_vipkd507060_1Komínové digestoře vám spolehlivě zajistí čistý vzduch, máte k dispozici efektní a funkční prvek. A pokud jste majitelé novostavby a máte plastová okna, jež nepropouštějí vlhkost, tak komínové digestoře jsou nutností. Máte zájem o digestoře ve stříbrném dekoru nebo lesklém či matném? Odsavače par se vyrábějí z kvalitních kovů (nerez, měď, tvrzený aluminiový plech), které se kombinují se sklem nebo kůži. Plechové opláštění digestoří se vyrábějí metodou speciálního povrchového vytvrzení, a díky této technologii se docílilo odolnosti proti otiskům prstů, poškrábaní a oděrkům, v tomto případě je i mnohem jednodušší údržba.

Jak vybrat digestoř?

Komínové digestoře – symfonie v kuchyni

Odsavače par dělíme na dva druhy – odtahové a recirkulační. Komínové digestoře patří k nejoblíbenějším typům, jež jdou instalovat na stěnu nebo do volného prostoru.  Ovšem tento odsavač potřebuje odvod nasátého vzduchu. Co to znamená? Komínové digestoře ke své funkci nutně potřebují větrací potrubí nebo komín, které vedou vzduch z domu ven. Nesmí jít však o komín určený k vytápění. Aby funkce komínové digestoře byla zachována, tak průměr odtahového ústí, musí být shodný s průměrem vývodu odsavače par, který je boční, rohový, horní nebo zadní.

Odtahové komínové digestoře 

U komínové digestoře pára a tuky proudí z místnosti ven a to bez velkého hluku. Komínové digestoře jsou účinnější, ale je nutné mít k dispozici vhodné odtahové potrubí. A taktéž nesmíme zapomenout na zpětnou klapku, aby nedocházelo ke zbytečnému úniku tepla. Recirkulační odsavač par neodvádí výpary pryč z místnosti, ale využívá uhlíkový filtr, který pročistí vzduch tak, že na něm zachytí mastnoty. Zásadní rozdíl mezi odtahovou a recirkulační variantou spočívá ve skutečnosti, že odtahový dokáže z místnosti odvést i páry, zatímco recirkulační vrací páru zpět a tak místnost zůstává provlhčená.

Více info o digestořích.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *