Koberce do interiéru stále patří

Koberce představovaly v dobách nedávno minulých v podstatě jediný podlahový materiál, který se na podlahové plochy kladl. Maximálně jsme se mohli ještě setkat s parketami. Ty se ale na rozdíl od dneška ještě navíc celoplošným kobercem překryly, takže nebyly vidět. V současnosti jsou v interiéru především moderní podlahové krytiny, mezi které řadíme zejména dřevěné, vinylové anebo jiné typy podlah. Není se čemu divit, podlahy pevného charakteru jsou ideálnější na údržbu a také se lépe hodí na svrchní materiál při podlahovém vytápění. Koberce z interiérů ale v žádném případě nezmizely!

Klasické celoplošné koberce zaujmou

Pokud začneme klasikou, tak celoplošné koberce určitě z interiérů nezmizely. Pouze se změnila jejich podoba a struktura. Pokud nemáte doma podlahové vytápění, pak klidně celoplošné koberce můžete do konkrétních místností volit. Volba koberce by ale měla být uvážená, protože se také často v luxusnějším provedení nejedná o levnou záležitost a nelze se spoléhat na to, že byste koberec vyměňovali za krátký čas znovu. Nejčastěji se volí koberce ideální pro maximálně jednoduchou údržbu. Jedná se tedy o koberce, které jsou vyrobeny z poměrně krátkého vlákna. To je schopno zajistit pohodové vysávání a absenci veškerých nečistit. Designově se tyto koberce umí v každém případě přizpůsobit konkrétnímu charakteru dané místnosti a koberce tak vypadají perfektně. Ideální je vzor koberce přesně přizpůsobit celkovému charakteru místnosti. Je jasné, že koberec v dětském pokoji bude vypadat jinak, než je tomu u koberce v obývacím pokoji či v ložnici.

Kusové koberce oživí každou místnost

Hodně často volenou variantou koberců jsou koberce kusové. Ty se kupují častěji, než je tomu u celoplošných koberců. Neslouží ale k tomu, aby kryly kompletní podlahovou plochu. Jde spíše o pouhé doplňky mající vizuální charakter. Koupíte-li vhodné kusové koberce klidně i s dlouhým vláknem k vinylové podlaze, určitě neučiníte krok špatným směrem. Kusové koberce umí perfektně oživit jakýkoli interiér a lze je pořídit jak v kontrastní podobě, tak i jako pouhá stylová doplnění podlahy. Pěkné jsou jak třeba kulaté kusové koberečky, tak i malé kusové koberce obdélníkové či čtvercové.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *