Jakou vybrat barvu sedačky?

Ať už se jedná o jakýkoliv typ židle, křesla či sedací soupravy, vždy je nutné si pohlídat věci, jako jsou jejich kvalita a materiál. Avšak i na samotné barvě záleží. Barva sice neurčí, jak pohodlná vaše sedačka bude, ale ovlivní vaše pocity během pobytu v dané místnosti a může v jistém slova smyslu ovlivnit, jak dlouho vám vaše sedací souprava vydrží.

Záleží již na samotném pokoji

Sedačky nejčastěji spojujeme s odkládacím stolkem, a stěnou, nejčastěji si je představíme právě v obývacím pokoji, přestože se mohou nacházet i kdekoliv jinde v domě. Při výběru samotné barvy, byste měli brát ohled na hlavní účel dané místnosti.

Hledáte-li pohovku do pokoje určeného k relaxaci, určitě bude vhodnější vybrat nějaké neutrální či jemnější odstíny. Naopak, bude-li se jednat o místnost, která bude určena k zábavě, můžete použít i odvážnější a nápaditější barvy.

Důležitá je velikost místnosti

Odstín barvy vaší pohovky ovlivňuje už i velikost pokoje, ve kterém ji máte. V případě, že potřebujete sedačku umístit do menší místnosti, je lepší si zvolit světlejší zbarvení látky, protože tmavé by mohlo celou místnost opticky zmenšit. Avšak pokud se bude nacházet ve větším prostoru, můžete se bez starosti rozhodnout i pro nějaký tmavý odstín, který přitáhne více pozornosti.

Přizpůsobte ji celkovému designu

Pohovka se nedá přehlédnout. Často zaujímá velkou část pokoje a poutá dost pozornosti. Z tohoto důvodu je důležité držet se pravidla kombinace maximálně tří barev. Tyto barvy mohou být kontrastní i v tónu. Záleží na účelu místnosti, ale vždy je vhodné se držet této zásady. Pokud si budete chtít místnost zařídit více zajímavou, zvolte raději barevnější doplňky.

Neutrální je všestranná

V případě, že si nejste hned ze začátku jistí, jak přesně bude celá místnost ve výsledku vypadat, je lepší zvolit neutrální barvu, která se dá snadno ladit s ostatními, jako je například šedá. Přímá investice do sedací soupravy, která vám vydrží roky se vám více vyplatí. S penězi vám může pomoci snadná půjčka na OP. Pak už vám bude pouze stačit dle potřeby dokoupit nějaké vhodné barevné polštářky a nebudete muset měnit celou sedačku.

Kdo bude sedačku využívat?

Při volbě barvy je důležité si uvědomit, kdo přesně bude sedačku v budoucnosti využívat. Pokud se ve vaší domácnosti nacházejí děti či nějací domácí mazlíčci, je bezpečnější zvolit neutrální středně tmavý až tmavý odstín. Na nich se dají lepé zakrýt případné skvrny od jídla, pastelek či otisky zvířecích tlapek.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *