Jak na úložné prostory? Buďte inovativní!

Úklid velkého bytu je noční můrou téměř každé hospodyně. Každý sice touží po otevřeném prostoru, dům ale překvapivě rychle zaplňují věci, které je škoda vyhodit, ale zároveň se těžko schovávají. Z původního plánu vytvořit minimalistický interiér se tak často stane boj s jediným cílem – schovat co nejvíce haraburdí kamkoli je to možné. Boj je ale u konce – naučte se využívat úložné prostory zcela novým způsobem!

Základním předpokladem, jak využít i to nejmenší volné místečko ve vašem bytě a zároveň zachovat čistý interiér, je přemýšlet inovativně. Každý drobný úložný prostor se počítá.  Pokud máte například byt s relativně vysokými stropy, využijte poliček umístěných přímo pod stropem. Nenaruší interiér, skvěle se hodí například do předsíně. Na poličky umístěte barevné krabice, které prostor naopak oživí a skvěle se do nich schovají sezónní věci i staré knihy.

Jak už bylo uvedeno výše, nezapomínejte na maličkosti. Při koupi pohovky si všímejte, zda nabízí úložné prostory, velice strategicky lze zvolit také konferenční stolek. K oddělení prostoru nepoužívejte paravány, ale elegantní čtvercové či obdélníkové knihovny, které poslouží jak k úschově věcí do ratanových košíků, tak i jako „výstavka“ pro dekorace.

Další tip? Zeď je také úložný prostor! Častým problémem v mnoha bytech je umístění rozměrné televize. Jelikož jsou obrazovky stále větší a větší, stolek pod televizního obra i samotná televize si většinou vyhradí polovinu obývacího pokoje. Přitom existuje tak snadné a zároveň pohodlné řešení – zavěste HD miláčka na zeď! Vyberte vhodný držák a ušetřete prostor, který lze využít mnohem inovativněji. Na prázdnou zeď se nebojte umístit větší množství poliček – dnes na trhu najdete i designové kousky, které zaujmou a zároveň poskytnou úložný prostor.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *