Co by měla splňovat rozkládací pohovka?

Dominujícím prvkem obývacího pokoje je jednoznačně sedací souprava. Současný trh je však rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Samozřejmě záleží na tom, o jak velkou místnost se jedná. Do malých prostorů dokonale zapadnou pohovky, které mohou být navíc i rozkládací, a tak poslouží k občasnému přespání.

V malém obývacím pokoji, případně v pokoji pro hosty, nacházejí uplatnění rozkládací pohovky. Poskytují většinou dvě až tři místa k sezení, nicméně je doplníte ještě taburety či křesla, a tak se nemusíte bát pozvat si návštěvu.

Pohovky do kanceláře i ložnice

Stačí se podívat na nabídku pohovek, některé jsou vskutku designovými kousky, a proto jimi můžete ozdobit kancelář, chodbu, ale třeba i ložnici. V chodbě a kanceláři zřejmě nepotřebujete rozkládací provedení. Poohlédněte se po modelu na dřevěných nožkách.

Jestliže má pohovka sloužit i k občasnému přespání, při rozložení by měla mít na délku 200 centimetrů. Co se šířky týče, je to individuální. Pro jednotlivce stačí 90 centimetrů, ovšem pro páry je vhodných alespoň 160 centimetrů

Způsob rozkládání

V případě častějšího rozkládání se zaměřte na to, aby byla manipulace s rozkládací částí jednoduchá. Zvládnete pak proměnit pohovku na spací plochu i sami. Způsoby rozkládání jsou různé. Velké oblíbenosti se těší především rohové varianty, u nichž se pak jen vysune zásuvka se spacím úsekem.

Zajímavým řešením je rozkládací systém s dělenou matrací, které jsou ukryty v sedací nebo opěrné části. Za zmínku také stojí rozložení mechanismem „Click Clack“. Během vteřiny tak z pohovky uděláte pohodlnou postel.

Tak neváhejte a podívejte se do nabídky internetového obchodu TOTO-nabytek.cz, kde najdete kromě pohovek i vybavení do ložnice, předsíně, dětského pokoje, kuchyně a jídelny.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *