Zabezpečení bytu – jaký způsob zvolit pro co nejefektivnější ochranu?

V dnešní době jsou takřka všechny byty vystaveny riziku návštěvy nezvaných hostů. Můžete mít nejrůznější pojištění proti krádeži, ale proč této nepříjemné situaci efektivně nepředejít správným zabezpečením? Díky bezpečnostním systémům je zajištěna dostatečná ochrana, která lze navíc přizpůsobit dle požadavků klienta a propozicím objektu. Pod zabezpečovacím systémem si většina laické veřejnosti představuje odolné dveře, mříže, kamery a detektory. To je jistě správná představa, ale současně nezahrnuje všechny možnosti, které můžete využít. A proto se dostávají ke slovu profesionální agentury a firmy, které zajistí ideální řešení na míru dle konkrétní nemovitosti i finančních možností.

topsecurity-zabezpeceni-bytu

Mechanické nebo elektronické zabezpečení bytu – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Vezmeme-li v potaz všechny bezpečnostní prvky, můžeme rozlišit zabezpečovací systémy na mechanické nebo elektronické. Standardní varianta obou systémů vychází po finanční stránce přibližně nastejno, ale zásadní rozdíl nastává v jejich provedení.

Mezi mechanické zabezpečovací prvky řadíme zejména:

  • Bezpečnostní dveře

  • Mříže (v přízemí)

  • Speciální fólie na okna apod.

Díky tomu ochráníte byt před atakem zlodějů, nicméně pouhé pokusy o vloupání nezaregistrujete. Mechanické bezpečnostní prvky jsou optimální do veřejných prostor s výskytem lidí, nikoli do odlehlých lokalit.

Elektronické zabezpečovací systémy v praxi nabízejí mnohem širší možnosti ochrany. Už při pouhém pokusu o vniknutí do objektu dostanete na mobilní telefon SMS, což vám umožní rychle a adekvátně reagovat. Konkrétní situace pro odeslání SMS můžete samostatně nastavit a dozvíte se tak například i o výpadku proudu.

Elektronický zabezpečovací systém obsahuje především:

  • Detektory pohybu (PIR, duální, mikrovlnné)

  • Detektory tříštění skla (otřesové, trezorové)

  • Detektory otevření (magnetické kontakty)

  • Detektory monitorování prostředí (snímače teploty, vlhkosti, zaplavení, oxidu uhličitého)

  • Infrazávory a další

Veškeré komponenty EZS jsou zapojeny do domácí ústředny či sirény. Po narušení systému ústředna odešle upozornění na vámi zadaná čísla. Pokročilé systémy vám dokonce zavolají a vy uslyšíte, co se v dané nemovitosti děje.

Elektronický zabezpečovací systém lze velmi příhodně spojit také s kamerovým systémem, díky kterému můžete váš objekt kontrolovat on-line po síti a pořizovat kontrolní záznamy.

Další variantou je napojení celého bezpečnostního systému na pult centrální ochrany (zkráceně PCO), který obsluhuje bezpečnostní agentura, respektive certifikovaný pracovník z agentury. Díky tomu je zajištěna kontinuální kontrola po celý den. V případě vniknutí na místo neprodleně vyráží pracovníci bezpečnostní agentury, kteří samozřejmě informují vás i další instituce, jako například policii, hasiče či záchranáře. Samotný výjezd trvá pouze pár minut, a tak lze velmi rychle zasáhnout.

Instalaci systému nechte na profesionální agenturu

Komplexní zabezpečení bytu rozhodně není jednoduchou záležitostí, a tak byste instalaci měli nechat na bezpečnostní agenturu, která má v této oblasti prověřené a relevantní zkušenosti. V případě montáže bezpečnostního systému do firem ale i domácností zvažte přidání ochrany pro případ požáru, úniku plynu, vody, regulaci teplot, dálkového ovládání spotřebičů, topidel atd.

Ekonomický set pro precizní ochranu za sníženou cenu

I přes množství bezpečnostních prvků se nemusí nutně jednat o astronomické částky. Pokud zvolíte dobře nastavenou bezpečnostní sadu, můžete ušetřit nemalé peníze.

Mezi takové sety patří například zabezpečovací ústředna s GSM modulem, který je kompatibilní s pultem centrální ochrany a v případě poplachu zašle zprávu až na 4 telefonní čísla.

Set se skládá ze 2 ovládacích klíčenek, 1 bezdrátového dveřního kontaktu a 1 bezdrátového pohybového čidla. Vše můžete dále doplnit například nejrůznějšími detektory (pohybu, kouře, zaplavení, tříštění skla apod.).

Bezpečnostní systém můžete rychle a jednoduše ovládat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android.

Kompletní sada pro zabezpečení bytu stojí přívětivých 9700 Kč. Zejména pro obyvatele ve velkých městech je tento systém doslova k nezaplacení.

topsecurity-zabezpeceni-bytu_2

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *