IP kamerové systémy nabízí nejmodernější kamerové zabezpečení

Moderní kamerové systémy pro ochranu objektů se již dávno sžily s moderními digitálními technologiemi. Analogové kamery začínají být na ústupu a kvalita IP kamer se zcela zásadně zlepšuje.

Kamerový systém pro ochranu majetku firem i soukromých osob již není ničím neobvyklým. Perfektně se osvědčil ve firmách různých velikostí, od obřích výrobních závodů, přes kancelářské budovy, až po malé provozy či kanceláře. Kamery se navíc mohou využívat i komplexněji v rámci celopodnikových systémů, které v sobě zahrnují nejen kamerový a kompletní zabezpečovací systém, ale rovněž přístupový a docházkový systém.

Kamerové systémy se mění z analogových na digitální

Přesněji řečeno, již se změnily. IP kamerové systémy sice pořád znevýhodňují vyšší ceny, avšak v konečném důsledku bývají kvůli efektivitě, bezúdržbovosti a možnosti mnohdy fungovat bez obsluhy mnohem efektivnější, a investice do nich se poměrně rychle vrací.

V dnešní době se používají čtyři typy kamerových systémů. První, již technologicky poněkud zastaralé analogové kamerové systémy s rozlišením 960H, mají nejnižší pořizovací náklady, ale v dnešní době už rozhodně neposkytují komfort, jako ty modernější. HD-SDI kamerové systémy jsou Full HD kamery připojené koaxiálním kabelem s omezenou délkou. U AHD kamerových systémů není tato délka kabeláže omezena. Nejmodernějšími jsou pak IP kamerové systémy, které mohou pracovat s rozlišením až 12 Mpix. Tyto moderní digitální kamery lze připojit kabelem, ale využívaným je i WiFi připojení.

Jak fungují moderní kamerové systémy?

Kvalitní kamerové systémy, jakými jsou IP kamery, dnes obraz zpracovávají přímo v sobě a následně se v digitální podobě přenesou na záznamové médium. To se může nacházet třeba i stovky či tisíce kilometrů daleko. Nehrozí tedy, že bude pachatelem záznam odcizen. Nejlepší moderní bezpečností IP kamery dnes mají rozlišení 12 Mpix. Obvykle se dnes již nemontují kamery pod 5 Mpix. IP kamery lze kombinovat s AHD kamerami, což snižuje ceny instalací, nebo lze starší systémy kombinovat s moderními. IP kamery lze tedy doplnit o analogové a vytvořit funkční hybridní systém.

Moderní kamerové systémy umí fungovat autonomně, tedy bez obsluhy. Zaznamenávají v čase události a ty se vyhodnocují až v případě potřeby. Mohou být rovněž opatřeny čidly pohybu a záznam pořizovat až v případě potenciálního narušení prostoru. Dalším typem systémů jsou ty s trvalou obsluhou. Ta může být řešena in house, nebo externě.

Kamerové systémy propojené s detekcí pohybu umí rovněž reagovat na narušení prostoru jinou „akcí“. Dovedou spustit alarm či sirénu, odeslat SMS nebo e-mail. Kamery mohou být vodotěsné, s integrovaným viděním ve tmě, s dálkovým ovládáním apod. Lze je rovněž vybavit mikrofonem se schopností zaznamenávat zvuk.

Kamerové systémy Sikur Systems

Firma Sikur Systems nabízí instalace kamerových systémů, přístupových systémů, docházkových systémů a kompletních zabezpečovacích systémů. Je certifikovanou instalační firmou oblíbeného českého výrobce zabezpečení, firmy Jablotron, a současně další žádané firmy Paradox. Společnost dále nabízí vlastní bezpečnostní kamery Vixon. Pokud jde o IP kamerové systémy, firma instaluje jako standard kamery od 5 Mpix rozlišení, což je 2592×1944 pix.

Mimo to je Sikur Systems vyškolená pro instalaci, servis a revizi systémů požární signalizace značek Lites, Esser a Detectomat. Firma má stálé pobočky v Brně, v Praze a ve Frýdku-Místku, ale instalace, servis i revize provádí na celém území České republiky.

Nechte si u Sikur Systems zpracovat zcela zdarma návrh kamerového systému. Stačí zadat online specifikaci poptávky, nebo se máte možnost s firmou domluvit na osobní návštěvě přímo u vás, kde technik na místě zhodnotí situaci a zpracuje optimální návrh řešení vašeho kamerového zabezpečení.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *