Mokré čištění je výhodné pro seniory

By: Deb Collins

Ne každý senior má tu výhodu, že bydlí se svými dětmi v jednom domě nebo bytě, aby mohli pomoci ve chvíli, kdy je právě třeba. Děti si zařídí své vlastní bydlení a senioři tak ztrácí každodenní kontakt se svojí rodinou. S věkem však narůstají jak zdravotní, tak i pohybové problémy. A pokud mají ve své domácnosti koberce, může se stát, že jejich pravidelná údržba začne činit větší a větší potíže. Klasické koberce by se měly vysát minimálně jednou týdně, pokud jsou navíc lidé alergici, měly by se vysát minimálně 2 až 3 krát týdně. Seniorům úklid v takové frekvenci může začít činit problémy a koberce neudržují tak často, jak by bylo vhodné. Společně s nimi v jedné domácnosti mohou žít i domácí mazlíčci a tím pádem se do koberce dostává více a více nečistot. Ty se pak usadí hluboko v koberci a jen běžné vysávání je neodstraní.

Objednejte si mokré čistění se slevou

K důkladnému vyčištění koberců se používá metody mokrého (extrakčního) čištění. Čisticí roztok se dostává hluboko do koberce a vyčistí tak i nečistoty a špínu, kterou běžné vysavače a ruční tepovače nevyčistí. Koberec se při tom nepromáčí, zůstává pouze vlhký. A to proto, že se čištění provádí pomocí speciálního čisticího stroje, který pod tlakem z jedné nádoby do koberce nastříká čisticí roztok a ihned jej zase vysává zpět do druhé nádoby na znečištěnou tekutinu. Čisticí roztok současně odstraňuje i nežádoucí pachy, které mohou vznikat při pohybu domácích mazlíčků po kobercích, a příjemně koberce provoní.

Tyto přístroje vlastní a používá firma Čištění koberců Praha i její pobočka Čištění koberců Brno. Obsluhují ji kvalifikovaní pracovníci s dlouholetou praxí, kteří dokážou provést čištění velmi kvalitně a rychle. Moc dlouho vás svojí přítomností nezdrží, vyčištění koberce o rozměru 5 x 5 metrů trvá přibližně 45 minut. Firma Čištění koberců Praha rovněž poskytuje slevy pro seniory, ZTP klienty a studenty. Je nejlevnější na trhu, a proto navíc s touto slevou jsou nabídky ještě výhodnější. Pokud bydlíte v Praze, neúčtuje si firma žádné náklady na dopravu, pokud bydlíte ve vzdálenosti do 40 km od Prahy, je třeba počítat s příplatkem. Aby se senioři ve svém domě nebo bytě cítili ještě líp, mohou si objednat i vyčištění sedačky, židlí, kuchyňské rohové lavice a dokonce i pelíšku pro své domácí mazlíčky. Více informací se dozvíte na internetových stránkách firmy Čištění koberců Praha, všechny vaše případné dotazy vám zodpoví odborníci jak prostřednictvím e-mailu, tak i telefonních linek.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *