Jaké osvětlení zvolit pro vánoční výzdobu domu a zahrady

Rádi byste si letos vyzdobili Váš rodinný dům a jeho okolí krásným vánočním osvětlením, ale nevíte jaké zvolit? Na výběr je velká spousta světlených řetězů, LED kabelů, svítících postaviček, krápníků a dalších krásných dekorací, které můžete využít. Ale jak vybírat s ohledem na designové požadavky, trvanlivost vánočního osvětlení a také bezpečnost výrobku?

Na osvětlení venkovních stromů jsou ideální světelné řetězy z LED diod

Pokud máte před domem, nebo na zahradě menší či větší strom, který byste rádi pro období vánoc osvětlili, pak je ideální možností klasický venkovní vánoční svítící řetěz do venkovního prostředí ideálně z LED diod. Je třeba si ověřit, zda splňuje osvětlení stupeň krytí IP 44, který značí mimo jiné odolnost proti stříkající vodě- takové osvětlení je vodotěsné a má dostatečné parametry pro umístění ve venkovním prostředí. Vzhledem k pohybu větví ve větru a většímu rozptylu teplot lze jednoznačně doporučit vánoční řetěz z LED diod. Svítící LED diody jsou totiž velmi odolné vůči nárazům, teplotnímu rozptylu a mají dlouhou životnost (běžně udáváno až 100 000 hodin). Pokud by navíc došlo k poškození některé z diod, zbytek vánočního řetězu bude dále svítit. Pro osvětlení menších keřů jsou pak výhodné světlené sítě opět s LED diodami, které mají výhodu především ve velmi jednoduché instalaci- stačí je jen přehodit před keř, případně lehce dotvarovat a zapnout do zásuvky.

Výzdoba samotného domu ve vánočním čase

Pro osvětlení fasády, zábradlí okolo domu, teras apod. jsou velmi praktické světelné kabely, které se pyšní ještě větší odolností, než klasické vánoční řetězy. Žárovky, nebo LED diody jsou totiž v tomto případě zality v samotném kabelu, který má podobu průhledné plastové hadice s průměrem běžně 10 – 15 mm. Lze je snadno instalovat přivázáním pomocí provázků, nebo stahovacích plastových pásek a jsou prakticky nerozbitné.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *