4 hlavní důvody, proč si domů pořídit LED osvětlení

3402

 

České domácnosti si v posledních letech už celkem zvykly na používání LED žárovek, kterými nahrazují klasické žárovky. Jsou ale skutečně tak výhodné, jak nám odborníci a prodejci tvrdí? V zásadě ano, stačí se podívat na to, jaké mají vlastnosti.

1. Rychlé rozsvícení

Ať už zvolíte běžné LED žárovky do osvětlení, případně si domů na zahradu pořídíte třeba praktické LED reflektory, už při prvním použití si všimněte, že světlo nabíhá okamžitě, takže září jasně už od začátku. U starých typů tomu tak není.

2. Nízká spotřeba

Hlavním důvodem, proč se LED žárovky a osvětlení doporučují, je fakt, že mají daleko nižší spotřebu. Oproti běžnému způsobu osvětlení totiž spotřebují až o neuvěřitelných 80 – 85 % elektrické energie méně.

3. Dlouhá životnost

Běžně vám jedna LED žárovka v domácnosti vydrží i několik let, než bude na vyhození. U kvalitních produktů, které nabízí třeba web ledakce, se garantuje životnost kolem 50.000 hodin. Není výjimkou, když vydrží i dvojnásobnou dobu.

4. Odolnost

U klasického osvětlení se často stává, že stačí drobný náraz a ihned se rozbije. LED žárovky jsou i v tomto směru výhodnější, neboť jim lehké drcnutí například o stůl apod. nevadí.

Jaké druhy LED osvětlení se dají koupit?

Možnosti nákupu LED osvětlení jsou stále rozmanitější. Pořídit si tak můžete nejen žárovky, ale třeba i moderní LED pásky, jež se snadno dají připnout třeba u kuchyňské linky, čímž nahradí běžně používané zářivky. Dále mohou posloužit i jako dekorativní prvek do různých místností ve vaší domácnosti, například do vitrín a podhledů.

Zmíněnou variantou jsou pak LED reflektory, díky nimž snadno rozzáříte vaši zahradu, kde následně můžete během večerních hodin bez problémů uspořádat nějakou zahradní párty. Dobře se využijí také v pracovní dílně, kůlně či garáži.


Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *