Jak na výběr jídelního stolu

Jídelní stůl patří k nezbytné součásti každé domácnosti. Platí to zejména tehdy, žije-li v ní více lidí, kteří se denně scházejí k obědu či večeři. Usednutí k prostornému jídelnímu stolu, kde každý bude mít dostatek místa a zároveň zde vznikne prostor pro rodinnou konverzaci, je v dnešní překotné době stále více opomíjenou záležitostí, což je velká škoda. Ti z vás, kteří chtějí mít rodinnou pohodu, by si do kuchyně či jídelny rozhodně měli pořídit prostorný jídelní stůl. Poradíme vám, jak postupovat při jeho výběru.

Velikost stolu

Důležitou roli hrají zejména rozměry jídelního stolu. Záleží na tom, kolik členů rodiny se u něj pravidelně setkává. Platí však to, že by měl pojmout minimálně o dvě až čtyři osoby více. Pokud k vám přijde návštěva, nebudete ji muset usazovat jinam, pohodlně si bude moci přisednout ke stolu, aniž by to mělo za následek snížení komfortu.

Design stolu

Jídelní stůl je nábytkem, na kterém rozhodně není radno šetřit. Jde o jeden z dominantních prvků v domácnosti. Proto vyberte takový stůl, který bude vyroben z kvalitních a odolných materiálů a zároveň bude mít pěkný design. Ideální je, pokud si objednáte nábytek online.

Firma, kterou oslovíte, vám jej zhotoví přesně dle vašich požadavků a potřeb. Zohlední například i prostorové možnosti v místnosti, její členění či osvětlení interiéru. Stejně tak si budete moci zvolit vhodný materiál. V případě, že si nebudete jisti tím, co je pro vás nejlepší, určitě vám odborníci z dané firmy rádi poradí.

Nábytek na míru je sice dražší nežli sériově vyráběné produkty, které zakoupíte ve velkoobchodech, je ovšem na místě znovu zdůraznit, že jde o velmi důležitou součást domácnosti, na které bychom neměli za každou cenu šetřit.

Barva

Jídelní stůl by měl koncepčně zapadat do celkového designu místnosti, v níž se nachází. Jeho barevné provedení tak uzpůsobte dalšímu nábytku, hlavně musí ladit s komodami, příborníkem a samozřejmě i židlemi, na nichž u stolu budete sedět.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *