Jaký nábytek zvolit do jídelny?

Pokud zařizujete byt nebo dům, jídelní nábytek možná nemá hlavní roli. Není to nic nepochopitelného, stolovat se dá provizorně i jinde, ale jídelní nábytek má svou nezastupitelnou roli. I když mnoho lidí stoluje a jí klidně i u nízkého konferenčního stolku v obývacím pokoji, zažívání to příliš neprospívá, stejně jako stolování u televize.

Pro výběr jídelního nábytku si můžete zajet do kteréhokoli obchodu nebo řetězce s nábytkem a budete mít obrovský výběr možností. Masivní dřevěné, kovové, skleněné jídelní stoly nebo nejrůznější kombinace materiálů. Mladistvě až studentsky působí plastové jídelní stoly. Plastový nábytek obecně má své jisté výhody a hodí se především do jídelny. Plastové židle jsou lehké a v mnoha případech se dají stohovat na sebe, takže i kdybyste je případně nevyužívali neustále, můžete je naskládat na sebe a schovat třeba do komory nebo nevyužitého kouta.
Pro někoho ale může plastový nábytek, byť designový a určený čistě do interiéru působit lacině. Přece jenom plasty nemají pověst kvalitního materiálu na úrovni. Zato dřevo má ze všeho materiálu využívaného pro výrobu nábytku nejdelší historii a proto je také stále nejoblíbenější, i když ho v mnohých případech dnes nahrazuje dřevotříska potažená laminem nebo dýhou, hlavně patrně kvůli nižší ceně. Zato jsou ale tím pádem variabilnější co se dekoru týče. U tohoto nábytku je třeba dávat pozor na to, aby nepřícházel příliš do kontaktu s vodou, jinak se takzvaně „rozšklebí“. V tom má dřevo, sklo nebo dokonce i kov či plast značnou převahu, více vydrží.

One Comment

  1. deeny84 1.10.2012 Reply

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *