Znáte historii pražské Michle?

 

Jak všichni dobře víme, Praha má velmi silnou historii, která je ceněná po celém světě. To se týká i řady starých předměstí a malých obcí, které se k městu dodatečně připojili. Některé ještě celkem nedávno. Michli – nyní moderní čtvrť s novou rezidencí – byste na fotografiích přes 100 lety jen těžko poznávali. Nové byty v Michli jsou důkazem, že je tato část Prahy 4 na vzestupu.

Michelský dvůr

V Michli můžeme najít krásné až téměř vesnické jádro, jež bude v novými byty Prahy 4 krásně rezonovat. Najdeme ho okolo potoku Botič. Silnou část historii můžeme vidět v budově Michelského dvoru. Jeho příběh začíná v 15. století, kdy byl využíván jako kolej Pražské univerzity. Založil ji Jan z Ledče, řečený Reček. Dvůr mimochodem získal od císaře Zikmunda. Po vypálení jej získali Jezuité, jež se postupně postarali o rekonstrukci a výstavbu mlýnu, pivovaru a celkově rozsáhlého hospodářství.

Znárodnění a následné prodání do soukromého vlastnictví proběhlo ve 20. letech 20. století. Michelský dvůr se následně svezl se situací za 2. světové války, kdy patřil Vystěhovaleckému fondu. Střídavě fungoval jako provizorní bydlení, autolakovna a další průmyslové výrobny. V roce 1964 byl konečně připsán mezi památkově chráněné objekty a v po pádu komunismu přišla rekonstrukce.

Rezidence Hadovitá

Rezidence leží na Michelské stráni a je to bydlení splňující nejmodernější potřeby. Tři jedinečné budovy přesně kopírují svažitý terén. Což působí velmi elegantně i nadčasově.

Jedním z nejdůležitějších požadavků byla poloha. Všechna důležitá místa měla být blízko, ale zároveň tak daleko, aby rezidence působila klidně. Což v rušné Praze není lehké. Výsledkem je, že se pěšky dostanete od obchodů po restaurace, ale také za sportovními středisky. Bude-li potřeba, dostanete se ze svého bytu velmi rychle i k MHD. Pokud budete chtít strávit odpoledne nakupováním, v okolí najdete několik obchodních domů, včetně největšího OC Chodov (12 minut autem).

Více informací o možnosti nového bydlení v pražské Michli na https://www.rezidencehadovita.cz.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *