Zbavte se letos nepříjemného hmyzu v domácnosti

Komáři jsou v aktuálních mrazech nejspíš to poslední, na co byste mysleli, ale věřte, že sítě do oken užijete dříve, než byste mohli čekat. Některé typy totiž nechrání pouze proti otravnému hmyzu, ale pomohou i alergikům.

Pro boj s hmyzem v letních měsících se nabízí několik možností. Začátečníci bojují s plácačkou, po ztrátě trpělivosti přijdou na řadu odpuzovače do zásuvky a nakonec dojde na sítě do oken. Spousta lidí je vidí jako poslední variantu, protože vypadají nevzhledně, znemožňují otevírání a zavírání okna a nemůžete přes ně ani zalít květiny na venkovním parapetu. Nebo je to jinak?

Mohou být i neviditelné

Jestliže si vyberete transparentní provedení a sladíte barvu rámu s odstínem oken, síť bude prakticky neviditelná. Mezi největší výrobce okenních sítí v ČR patří společnost CLIMAX a právě ta má k dispozici obrovské množství barev rámů. Samotnou síťovinu z poplastovaného sklolaminátového vlákna vyrábí v černé, šedé a transparentní variantě.

Řešení pro všechna okna i dveře

Také už dávno neplatí, že by sítě musely být instalovány na pevno. I pevné varianty se dají na zimu oddělat, spousta lidí však volí praktičtější posuvné nebo rolovací okenní sítě proti hmyzu. A nabízí se i řešení pro dveře. Dveřní plisé sítě po stažení do strany umožňují bezbariérový průchod.

Tip: Máte-li balkonové dveře vedoucí na zahradu, určitě by bylo dobré myslet na speciální vstup pro kočky a pejsky. I ten se dá v síti připravit.

Sítě pro alergiky

Vyrábí se také sítě ze speciálních textilií, které nejen že zabrání hmyzu, ale nepustí dovnitř ani pyl a prach. Díky tomu uleví alergikům. Opět se dají využívat jen přechodně pouze v pylové sezoně a pak zase sundat. Záleží na konkrétním typu.

Chcete-li prozkoumat nabídku okenních sítí podrobněji, zaměřte se na výrobky společnosti CLIMAX. Širší sortiment nikde jinde nenajdete, překvapí vás i čtyřletá záruka a krátké dodací lhůty.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *