Výhody vrtané studny

Ti, co vážně uvažují o tom, že se osamostatní svou studnou, určitě již znají výhody vrtané studny. Pro nezainteresované, je zde přehled největších výhod, a těmi je získání nezávislého vlastního zdroje pitné vody, úspora finančních prostředků, jelikož ceny vodného neustále rostou, rychlá návratnost investice. Dále studna využívá celý zvodnělý kolektor, je garantován stálý přítok vody i v době, kdy srážky jsou minimální, snadně se studna instaluje – celý proces vrtání trvá jeden až dva dny) a okolí vrtu je poškozeno jen minimálně. S tím je spojena jednoduchá, ale i velice praktická instalace čerpadel.

Postup prací

Zaměstnanci firmy zvolí nejvhodnější místo pro postup vrtané studny, vyhodnotí přístup k označenému místu vrtnou technikou z důvodu, aby se neponičila okolní krajina, záhony, trávník, stromky a třeba i chodníky. Technicky je vyhodnocen druh podloží pod pozemkem, také jeho struktura a hydrogeologické vlastnosti a výšková pozice pozemku. Dle výsledků z těchto analýz je proveden odhad hloubky hladiny vody v podloží, na základě kterého je určeno použití vrtného systému, jsou dohodnuty smluvní podmínky a termín realizace vrtané studny.

Určitě stojí za zmínku, pokud tedy vlastníte dům s pozemkem, alespoň o vlastní vrtané studně uvažovat, jelikož ceny vodného neustále rostou a toto je jedno z řešení, jak ušetřit v rodinném rozpočtu.

 

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *