Víte, co udělat, aby byly betonové a kamenné prvky stále krásně čisté?

V dnešní době je kámen i beton v mnoha podobách velmi trendy. S těmito materiály se setkáváme venku, ale i uvnitř. Denně používáme venkovní dlažbu, betonové stojany na kola, zídky, květináče, uvnitř je populární betonová stěrka pro moderní vzhled místnosti… Jak plyne čas, venku i uvnitř dochází k zaprášení a dalšímu znečištění těchto předmětů. Je tady ale možnost, jak je jednoduše a rychle ošetřit, aby byly stále dokonale čisté.

Nano impregnace betonu a kamene

Už jste slyšeli o nano impregnaci? Je na trhu pár let, ale ne všichni její účinek vyzkoušeli, což je věčná škoda. Nano impregnace funguje na principu lotosového květu. Lidé si totiž všimli, že právě ten je stále čistý, byť vyrůstá ze špinavé vody a při dešti na něj cáká bláto nebo kalná voda. Proto jej začali zkoumat a přišli na důmyslné, jednoduché a účinné řešení. Lotosový květ, jeho listy, mají drobounké hrbolky umístěné těsně u sebe. Díky tomu se voda, prach, špína nedostane mezi hrbolky a drží na nich. Samotný povrch listů tak není nikdy znečištěn. Nečistoty déšť hravě spláchne. A právě takto funguje i nano impregnace.

Nano impregnaci se říká i tekuté sklo. To proto, že díky ní vznikne dokonalá ochrana povrchu materiálů. Odpuzuje nejen kapaliny, ale i nečistoty a brání jejich přilnutí ke struktuře materiálu nebo průniku do ní. Předměty ošetřené nano technologií se čistí mnohem snáze a rychleji než ve srovnání s běžnou impregnací.

Vyhnete se chemickým zásahům

Jestliže se vám znečistí kámen nebo beton, záhy zjistíte, že abyste je vyčistili do původního stavu, budete potřebovat buď chemii, velký tlak nebo mechanickou úpravu. S nano impregnací vám nic z toho nehrozí. Vyzrajete na špínu, erozi, vlhkost, ale také na mech či lišejníky. Impregnace betonu a kamene je prostě dokonalým vynálezem. Extrémně odpuzuje kapaliny, má dokonce konzervační vlastnosti a výrazně delší životnost i odolnost vůči otěru. Uvidíte, že běžnou impregnaci nebo penetraci fungující na bázi vosku, silikonu, teflonu, oleje či pryskyřice již nebudete chtít používat.

Vyzkoušejte ošetřit nano impregnací vaši betonovou zídku, dlažbu nebo třeba stěrku v interiéru. Uvidíte, že budete spokojeni a jinou technologii nebudete chtít používat.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *