Rolety, jako účinný lék proti horku

By: Marcin Krzyżanowski

V letních měsících se snažíme před sluncem, hlavně tedy před slunečními paprsky a horkem, chránit nejrůznějšími prostředky. Jak, ale ochránit před slunečními paprsky a vysokými teplotami interiér? Nejvhodnějším řešením, je teplo a slunce do interiéru vůbec nepouštět, nejlépe pak pomocí rolet.

Interiérové rolety, které zabrání slunečním paprskům

Je hned na úvod zapotřebí říct, že interiérové rolety dokážou skutečně hodně. Ochrání pokoje před nechtěnými slunečními paprsky, ale nepohltí na sto procent jejich teplotu. Na to slouží prostředek, o kterém si řekneme později.

Jakmile mluvíme o tradičních interiérových roletách, mluvíme o látkových roletách. Tento typ rolet je stále asi nejoblíbenější. Výhodou je jejich cenová dostupnost, snadná údržba a možnost výběru z nepřeberného množství vzorů. Látkové rolety se perfektně hodí do moderních domů a bytů, kde ještě více podtrhnou design interiéru a dodají mu na luxusu. Proti sluníčku vás ochrání stejně dobře a možná o trochu lépe, než tradičnější žaluzie. Lze je horizontálně polohovat, tedy můžete pohybovat s plností stínění. Jestliže svítí polední sluníčko a do interiéru prozatím padají sluneční paprsky pouze okrajově, lze stáhnout roletu pouze o několik málo centimetrů, jen tak, jak je zapotřebí.

Ochrana proti sluníčku i nechtěné návštěvě

I těm, kteří chtějí kromě stínu vytvořit i příjemný chládek, se nabízí řešení. Bezpečnostní rolety dokážou perfektně pohltit nejen sluneční paprsky, ale také jejich teplo. Kromě toho nabízí ideální ochranu proti nechtěným návštěvám v době dovolené. Zloděj, který vám bude chtít dům vykrást, to nejspíš udělá tak jako tak, ale bezpečnostní roleta ho značně zbrzdí. Někdy až do takové míry, že si krádež rozmyslí, anebo stihne dorazit policie.

Na tento typ stínění a ochrany je dobré myslet už při stavbě domu, kdy je jejich instalace méně invazivní. Oproti látkovým roletám totiž vyžadují více času a náročnější instalaci. Ochrání ale nejen vás, ale i váš majetek.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *