Retro styl si v interiéru můžete užít i na podzim

Retro je stále v kurzu. Ať již máme na mysli starou elektroniku, potřeby do domácnosti, oblečení anebo třeba vybavení interiéru a samotný nábytek. Retro styl pro mnohé představuje návrat do dětství, ale také k tradici a v mnoha případech se samozřejmě jedná o nostalgii. Každopádně retro není mrtvé a nikdy nebude.

Inspirace v minulosti

Ať již renovujete svůj šatník anebo byt, inspirace v minulosti je v obou oblastech jedním z hitů. V posledních letech se stále častěji vyrojily nabídky retro nábytku, doplňků, spotřebičů, ale i dalšího vybavení do domácnosti. I samostatná retro komoda umístěna do ryze moderního interiéru přinese punc originality a především dozvuk starých časů, které si mnozí z nás idealizují, protože právě v té době se odehrávalo jejich dětství. A jak známo, v dětství a mládí je všechno krásné. Paradoxní však je, že retro styl milují i mladí lidé, kteří minulou dobu ještě nemohli zažít.

Znaky retro stylu

Jak poznáte retro styl? Někomu může na první pohled připadat nábytek v retro stylu jako trochu jiný moderní nábytek. A nebude daleko od pravdy. Rozhodně nejde o žádné velké neforemné kusy nábytku. Retro styl se vyznačuje především příjemnými tvary a elegantními křivkami, které se musí líbit snad každému. Kromě toho, že se dají vhodně kombinovat, jsou krásné i jako samostatné kousky. Tím spíše, doplníme-li je textiliemi v retro barvách. Které to jsou? Typická pro retro styl je hořčicově žlutá, olivově zelená, oranžová, ale i blankytně modrá, vínově červená a jasně citrónově žlutá. Retro styl je opravdu barevný, velmi často i vkusný, jednoduchý a hravý.

Proč hned nový nábytek?

Jestliže nechcete hned kupovat nový nábytek, vyzkoušejte pár retro doplňků. I v moderním interiéru se může skvěle vyjímat stojací lampa, která jakoby vypadla z fotografie babiččina pokoje. Doplnit ji můžete starými vinylovými LP deskami nejlépe v kombinaci s gramofonem. Své mohou zařídit také výrazné barevné tapety a klasické plastové židle, které si ještě pamatujeme z dětství. Prvky retro stylu můžete zařadit ale i do kuchyně. Pořiďte si stylový plynový sporák, který na první pohled připomíná kamna po babičce anebo elegantní rychlovarnou konvici, kterou možná právě babička, která vás navštíví, bude chtít postavit na plotnu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *