Průvodce výběrem podlahy do interiéru

Pokud plánujete rekonstrukci interiéru, pusťte se do ní od podlahy. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant podlahových krytin. Velké oblíbenosti se v posledních letech těší především vinyl, ovšem někdo nedá dopustit na klasickou laminátovou podlahu. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými materiály.

Vinyl

S vinylovou podlahou rozhodně neprohloupíte. Vinylová podlaha je pružná podlahová krytina vyrobená převážně z polyvinylchloridu. V různém poměru jsou přimíchávány další materiály, jako jsou skleněná vlákna, pryskyřice, změkčovadla, kamenný kompozit a podobně. Všechny typy vinylových podlah jsou vyrobeny z několika vrstev, a tím vzniká odolný a na údržbu nenáročný podlahový materiál.

PVC

Další možností jsou PVC podlahy. PVC je zkratka pro polyvinylchlorid. Přestože je základ stejný jako u vinylové varianty, nejedná se o totéž. Vinyl je tvrzený, kdežto PVC je měkčené, a proto se prodává v rolích. Vybrat si můžete z pestré škály šířek, a tím pádem je možné eliminovat spoje a dosáhnout celistvého vzhledu.

Laminát

Zapomenout nesmíme ani na stále žádaný laminát, což je hybridní podlahová krytina skládající se z dřevotřískového základu. Laminátová podlaha nachází uplatnění v různých místnostech, a to od obývacího pokoje přes kuchyň až po ložnic. Dokonce ji můžete dát i na chodbu.

Dřevo

Pokud prahnete po autentičnosti a přirozenému designu, dřevěná podlaha si vás podmaní. Jedná se o ekologické a originální řešení. Dřevěné podlahy vydrží dlouhá léta, až by se dalo říct několik generací, jestli se o ně správně postaráte.

Plovoucí podlaha

Po dlouhá léta se používá i plovoucí podlaha, což není označení pro typ podlahového materiálu, ale jedná se o způsob pokládky. Plovoucí tak mohou být podlahy laminátové i vinylové.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *