Prodej novostavby v ČR – jak se stavělo a kde jsou byty ještě k mání

V současné době vybudovány na prodej novostavby, které svým umístěním a designem potěší jak rodiny s dětmi hledající klid na okraji města, tak náročné jednotlivce či páry, jež si potrpí na luxusní bydlení. V tomto článku se dozvíte, v kterých městech a jejich částech byla nová zástavba již dokončena a byty jsou zde stále k dispozici. Pokud toužíte po novém domově, nebo jste se rozhodli investovat do nemovitostí, následující řádky vám prozradí, kde hledat.

Prodej novostavby na periferii

Minulé měsíce byly i přes nesnáze způsobené koronavirou krizí bohaté na realizace developerských projektů. Díky rostoucí poptávce po nových bytech na periferii vznikla mimo jiné řada nových sídel v okrajových částech větších měst, jež svým obyvatelům nabízí vedle moderního bydlení také klid a často blízkost přírody. Některé z těchto dokončených projektů hlásí stále volné byty na prodej; pojďte se podívat, které to jsou.

Luxusní sídla na kraji Brna

Jedno z přepychových sídel, jež ocení zejména náročnější klientela, bylo vybudováno v brněnských Žabovřescích, které jsou považovány za nejkrásnější čtvrť města. Strategické umístění této novostavby poskytuje jeho obyvatelům klidné bydlení s rychlou dostupností do centra, a proto je zde momentálně k dispozici již jen posledních pár bytů.

Ani na brněnském Králově Poli se nezahálelo a bylo zde postaveno několik nových bytových domů. Rezidence, které vznikly v této klidné lokalitě, poskytují svým obyvatelům příjemné prostředí, sportoviště i dostatek parkovacích míst.

Moderní byty v klidné části Prahy

Nedávno dokončený projekt vyrostl také v pražských Štěrboholech. Ty disponují plnohodnotnou občanskou vybaveností, kvalitní infrastrukturou a blízkostí přírody. Jsou tak ideálním místem pro rodiny s dětmi, které touží po klidném domově, ale nechtějí se úplně vzdát života ve městě.

Staré budovy v novém kabátě

Realizovány byly v minulém roce nejen stavby zcela nových rezidenčních sídel, ale moderního kabátu se dočkaly také některé staré budovy, jež se díky kreativním developerským společnostem proměnily v nové luxusní rezidence. U mnoha z nich byla navíc i přes rozsáhlou renovaci zachována jedinečná atmosféra staré zástavby, takže genius loci nebyl znehodnocen a bydlení v těchto domech nabývá zcela jiných rozměrů, než je tomu v případě nově vznikajících staveb.

Domov s duší na brněnském venkově

Zářným příkladem je zdařilá rekonstrukce barokní sýpky z roku 1745 nedaleko Brna. Díky náročné renovaci se z této historické budovy podařilo vytvořit dům o 21 bytech, které navíc lákají zájemce atypickým provedením. V okolí najdete krásnou přírodu a k relaxaci můžete využít zahradu v zámeckém stylu.

Investiční příležitost v chráněné krajinné oblasti

Nové byty jsou k dostání také v srdci CHKO Žďárské Vrchy. Pokud patříte mezi milovníky přírody, neměli byste si nechat ujít prohlídku tohoto zajímavého projektu. Apartmány Studnice vznikly rozsáhlou rekonstrukcí bývalého rekreačního areálu, a díky svému umístění nabízí potenciálním zájemcům kromě moderního designu také široké sportovní vyžití.

Jste na konci článku a nyní máte přehled o několika zajímavých lokalitách, kde byly v loňském roce vybudovány jedinečná rezidenční sídla, v jejichž nabídce jsou stále byty na prodej. Jelikož se jedná o novostavby hotové a zkolaudované, jsou k nastěhování ihned a vy si tak můžete začít plnit sen o perfektním bydlení.

A jaký je ten váš vysněný domov? Bydlíte raději v centru města, abyste měli po ruce potřebné služby a obchody, nebo dáváte přednost venkovu, kde si můžete užívat klid a přírodu? Obě možnosti mají něco do sebe a my budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o názor.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *