Plánujete nová okna? Vyberte ta nejlepší

Každý dům či byt má jiné parametry a hodí se do něj jiný druh oken. Někdy jsou nejvhodnější variantou špaletová a jindy si můžeme vybírat z dřevěných či plastových oken. Podívejte se na informace o čtyřech základních okenních typech a vyberte si tu nejvhodnější kombinaci pro vaše bydlení.

Populární plastová okna

Za svou popularitu vděčí především skvělým vlastnostem. Plastová okna totiž za poměrně nízkou cenu nabídnou skvělou tepelnou izolaci, snadné ovládání a jednoduchou nenáročnou údržbu. Výhodou je také dobrá hluková izolace, takže jde o ideální volbu pro okna orientovaná směrem do silnice. Na výběr máte z mnoha variant a barevných možností. Okna s plastovým rámem s imitací dřeva působí velmi příjemně. Hodí se hlavně do nových a nízkoenergetických staveb. Své uplatnění ale najdou i ve starších domech a bytech.

Dřevo nezklame

Dřevěná okna mají dlouhou tradici a není se čemu divit. Při správné a pravidelné péči vynikají dlouhou životností. V kombinaci s dobře zvoleným stavebním pouzdrem a izolačním sklem dosahují i skvělé tepelné izolace. O moderní varianty navíc není tak složité se starat, protože je mnohdy stačí pouze jednou za čas otřít houbičkou se speciálním přípravkem. Perfektně zapadnou hlavně do starších domů nebo dřevostaveb.

Když chcete nezlomnou pevnost, zvolte hliník

Do hodně namáhaných prostorů a pro využití v moderních stavbách se hodí hliníková okna. Dosahují velmi dobrých izolačních vlastností a vyznačují se výjimečnou odolností a pevností. Poskytnou oporu také extra silným sklům a jsou i dobrou bezpečnostní variantou.

Klasika nejen na chalupu

Možná jste se právě rozhodli vyměnit stará špaletová okna za nějaký jiný druh. Zkuste ale ještě jednou zapřemýšlet nad tím, jestli nebude nejlepší vyměnit je za novější verzi špaletových oken. Mají totiž své vlastní kouzlo, které dokonale dotváří vzhled každé chalupy či staršího stavení. Moderní provedení navíc poskytuje výborné praktické vlastnosti.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *