Objevte s námi nové interiérové trendy pro rok 2018

Eppi_bytovymagazin_obrazek01Plánujete renovaci bytu či domu, nebo jen hledáte inspiraci k jeho oživení? V loňském roce „frčely“ exotické motivy. V časopisech o designu jste se tedy možná často setkávali s látkami plnými palmových listů či s okouzlujícími plameňáky zdobícími polštáře, deky i povlečení. Z materiálů jednoznačně převládal kov. Které z těchto trendů se tedy udrží i do tohoto roku a co nového letošní sezóna přinese? Nechte se inspirovat.

Bohatost barev

Šedá se možná zdá být ideální volbou pro mnoho interiérů, protože je neutrální a hodí se tedy kamkoli. Letošní rok však přeje odvážnějším jedincům, kteří se nebojí s tóny kouzlit. Stěny, nábytek i doplňky – to vše bude v barvách, které navozují určitou náladu a jsou populárnější než kdykoli předtím. A jaké konkrétně volit tóny? Věřte, že s fialkovou, námořnickou modrou či smaragdově zelenou bude vaše království neodolatelné.

Eppi_bytovymagazin_obrazek02

Tmavé dřevo

Barvy nábytku se letos přiklání na temnou stranu. Odstupuje se od vybledlých materiálů, které byly velmi populární díky Skandinávskému stylu a nyní přichází na řadu tmavší dřevěné tóny, jenž znamenají vzkříšení retro glamouru a dodávají tak skříním i poličkám nový vhled. A jestliže si netroufáte na kompletní změnu, zprvu postačí i drobné doplňky, například nová dubová šperkovnice plná stříbrných manžetových knoflíčků či jiných šperků nebo houpací křeslo z leštěného třešňového dřeva jako připomínka dávných časů.

Vzpomínky z cest

Cestování vždy ovlivňuje trendy v interiérech, a ani tento rok není výjimkou. Nové návrhy předních designérů v sobě často nesou prvky asijské kultury, tj. zajímavé vzory i tóny pro tuto kulturu typické. Mezi ně patří například zemské odstíny hlíny, terakota a okr. Vzory, materiály a textilie přitom musí vždy splňovat nároky na pohodlí a útulnost.

Šumění palem

Vzpomínáte na poslední dovolenou, kdy jste se v dlouhých šatech a se zlatými náušnicemi procházela po promenádě? Tropický trend se prolíná z minulého roku a jeho vliv je stále silný. Jde především o to, jak zkombinovat bytové doplňky v tomto originálním designu, aby k sobě perfektně ladily a zároveň nevzbuzovaly dojem, že jste se ocitli v zoo. Popřemýšlejte třeba o polštářích s palmovými listy, nebo o malbách safari zvířat či exotického ptactva.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *