NÁBYTEK Z MASIVU MÁ MNOHO PODOB

Pro milovníky dřeva a přírodních materiálů je nábytek z masivu kategorií, kde si přijdou na své. Nábytek vyrobený ze dřeva borovice, nebo mahagonu či dubu nabízí také nejrůznější podoby designů. Nejznámější je takzvaný selský design, který se nejvíce hodí pro chalupy či chaty. To je také důvod, proč mnoho z vás stále nábytek z masivu neoslovil, především pokud máte rádi moderní design. Ale dnes je nabídka opravdu široká a vybírat můžete jak stylový, tak velmi nadčasový nábytek vyrobený ze dřeva. Co všechno dnešní výrobci nábytku z masivu nabízejí, o tom je dnešní povídání.

Nábytek z masivu, to už není jen přírodní odstín dřeva

Především nábytek z masivu určený dětem je v dnešní době velice barevný. Ještě v nedávné době byla možnost pořízení nábytku z masivu pouze například v přírodním, původním odstínu dřeva, což také mnoho z vás odrazovalo. Ale časy se mění a nabídka odstínů zejména dětského nábytku z masivu je velmi široká. I z tohoto důvodu jsme dětský nábytek z masivu od slovenského výrobce rozdělili do několika skupin, můžeme říci podkategorií, aby bylo vše lépe přehledné. Vybírat tak můžete z dětských pokojů z masivu pro dívky, dětské pokoje z masivu pro kluky. To je základní dělení. Pak je zde ještě nabídka dětských postelí z masivu, patrových postelí z masivu, skříní, komod, psacích stolů či regálů. Co se týče odstínů, tak jejich výběr vás rozhodně překvapí. Sami můžete posoudit paletu barev na ilustračních fotografiích

A přitom se jedná čistě o nábytek vyrobený ze dřeva borovice, v malé míře jsou použity také mdf desky pro zkvalitnění nábytku. Odstíny pro dívky jako je bílá, růžová a fialková, nebo odstíny pro kluky jako je samozřejmě modrá, oranžová či zelená. Nabídku odstínů představujeme na ilustrační fotografii dětských židlí z masivu.

Výhodou této široké palety odstínů k výběru je i to, že pokud musíte vybavit dětský pokoj pro dívku i pro chlapce, je zde nabídka takzvaně neutrálních odstínů. Nábytek ze dřeva borovice slovenského výrobce je velmi kvalitní, je přece určen dětem, navíc každá kolekce nábytku je certifikovaná, jedná se o dětský nábytek značky Dřevko a jak známo, značka sama o sobě je zárukou té nejvyšší kvality.

Moderní nábytek z masivu také překvapí

Je velmi dobré, že výrobci přicházejí také s nabídkou nábytku z masivu ve velmi nadčasovém, moderním designu. Jak jsme uvedli již v úvodu, nábytek z masivu je pro vlastní materiál dřeva velmi oblíbený, ale selský styl není vhodný všude. Moderní podoba nábytku z masivu rozhodně stojí za inspiraci ai zde mnohé z vás překvapí nabídka odstínů. Rozhodně to už není jen vlastní odstín dřeva, ale podobně jako je tomu u dětského nábytku z masivu, můžete vybírat z široké nabídky.

Na ilustrační fotografii představujeme kolekci drevko.cz, nábytek z masivu do obývacího pokoje v populárním šedém odstínu. Je zachována tolik typická mohutnost daných dílů, ale linie jsou velice moderní. Konkrétní kolekce je vyrobena ze dřeva borovice, ale na nábytku to jen málokdo pozná, právě díky modernímu designu. A proč si vlastně pořídit nábytek z masivu, který je cenově náročnější než třeba nábytek z laminátu? Nábytek z masivu je ekologický, tedy jeho pořízením získáte zdravotně nezávadné prostředí. Navíc dřevo jako materiál rovněž velmi pozitivně působí na psychiku člověka a v dnešní uspěchané době má tak nábytek z masivu další opodstatnění.

Tradiční nábytek z masivu

I přes nabídku moderního nábytku z masivu samozřejmě zachováváme i nabídku v jeho původním, tradičním designu, často označovaném za selský. Ten se nejvíce opravdu hodí pro zařízení interiérů chalup a chat. V nabídce pak převážně naleznete nábytek z masivu do jídelny, kde nechybí tolik vyhledávané kredence a jídelní lavice. Nejširší nabídku selského nábytku z masivu představuje slovenský výrobce, protože právě na Slovensku má tento styl dlouholetou tradici.

Na ilustračních fotografiích kromě návrhu sestavení jídelny nábytkem z masivu uvádíme také detail komody, abyste mohli sami posoudit kvalitu zpracování. Nabídka nábytku z masivu slovenského výrobce je pak nejčastěji v provedení transparentní bílá, jelikož tento odstín patří k nejoblíbenějším. Materiál, jako jinak dřevo borovice, které slovenský výrobce používá již několik desetiletí v té nejvyšší kvalitě, je bez kazů a suků. Tím nedochází k pozdější deformaci nábytku vlivem změn v prostředí.

Nabídka nábytku z masivu je opravdu široká, vybírat můžete nejen z široké škály designů, ale jak jsme uvedli také odstínů. Velkou výhodou u některých kolekcí je také dodání nábytku v dílech bez nutnosti montáže.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *