Na nátěry střech se vrhněte po zimě

Každá střešní krytina vyžaduje pravidelnou péči a také dobrou ochranu. O oba kroky se skvěle postará kvalitní nátěr. I když je aktuálně zima v plném proudu, je dobré myslet již teď na další kontrolu stavu střechy, pro kterou nadejde ideální čas ihned na jaře. Na co si dát pozor, až roztají poslední zbytky sněhu, a jak nejlépe připravit střechu na další sezónu?

Kvalitní barva nejen pro krásu krytiny

Střecha je součástí štítu domu a nevyhnutelně tedy čelí všem projevům počasí. Prudké deště, vysoké teploty, kroupy, sníh i silný vítr umí dát každé střeše pěkně zabrat a nadělat na ní i pořádnou paseku. Jakmile zima naplno odezní, vyhraďte si čas na pořádnou kontrolu stavu střešní krytiny, zda nedošlo k výrazným poškozením, novým ložiskům koroze apod. Všechny objevené škody neprodleně opravte.

Může se stát, že celkový stav střechy bude v pořádku a nenajdete žádné zásadní nedostatky. V takovém případě zvažte, zda není třeba alespoň obnovit nátěr krytiny. Pro tyto účely volte vždy speciální barvy prověřené kvality. Jedině tyto nátěry střech se postarají o to, že vaše střecha bude vypadat opět jako nová a zároveň bude dokonale chráněná před všemi rozmary počasí a nepříznivými vlivy.

Nezapomínejte i na opravu okapů

Neopomenutelnou součástí střechy je i okapový systém. Jak před zimou, tak po ní je nezbytné okapy kompletně vyčistit a zkontrolovat jejich stav. Odstraňte všechen nános nečistot a poškozené části okapů vyměňte. Údržbu okapů nepodceňujte. Právě ty se starají o odvedení dešťové vody od domu, a pokud okapový systém nefunguje správně, hrozí vážné podmáčení základů i narušení fasády, které vám může způsobit nepříjemné problémy a nemalé vrásky.

Pomoc profesionální firmy

Nátěry střech, jejich opravy i revize okapových systémů se odehrávají ve výškách. To je pro mnoho lidí velmi nepříjemná komplikace. Trpíte závratěmi, bojíte se výšek, nemáte čas nebo vám chybí kutilské nadšení? Ať už je váš důvod jakýkoliv, neostýchejte se přenechat pravidelnou péči o střechu a okapy profesionální firmě. Dnes jde o zcela běžnou službu, která je cenově velmi přijatelná, nezatíží rodinný rozpočet, sejme z vašich ramen mnoho starostí a ušetří nemálo času.

Práce ve výškách je fyzicky náročná a mnohdy vyžaduje i speciální vybavení. V případě specializované firmy se o vše postará zkušená parta profesionálů, kterým nedělá problém nejen práce v několika metrech nad zemí, ale nechybí jim ani obratost, zručnost a vše jim zabere jen zlomek času. Objednejte si svůj termín pravidelné údržby střechy svého rodinného i bytového domu ještě dnes!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *