Na co myslet jako první při stavbě terasy?

O terase sní snad každý majitel rodinného domku. Jenomže v mnoha případech nedopadne stavba terasy podle představ. Jak už to tak bývá, je toto rozšíření domu do zahrady pro mnohé nad jejich síly. Pojďme se podívat na náležitosti, které vás uchrání od pozdějších malérů.

Než začnete nakupovat materiál na stavbu terasy, jako jsou dřevěná prkna a hranoly, nerezové vruty či rektifikační terče, zamyslete se nad tím, jak by měla vaše terasa vypadat a co od ní vlastně očekáváte.

Kde ji umístit?

Terasa je nedílnou součástí rodinného domku, proto byste na ni měli nekomplikovaně vyjít. Jednodušší to mají lidé, kteří budují novostavbu, protože s terasou v plánech jistě počítají. Hůře jsou na tom majitelé starších vilek. V každém případě zohledněte ideální orientaci. V tomto ohledu se jeví jako jednička jihozápadní strana domu. Pakliže to není ve vašem případě snadné, přikloňte se k východní orientaci. Na severní straně vám bude v létě příjemně, ale ve večerních hodinách a jiném období roku na ní doslova zmrznete. Také si dejte pozor, zda budou v okolí terasy stromy. Nabízejí romantická zákoutí, ale mohou způsobit plísně. Nemáte-li jinou možnost, myslete na izolaci. S tím už souvisí vhodné zvolení materiálu a použití distanční podložky.

Nic není jen tak

Klíčem ke spokojenosti je zvolení dokonalého podkladu, jako jsou hrubý a jemný makadam a dále písek. Stěžejním krokem je dostatečné zhutnění. Samozřejmě záleží jen na vás, zda budete mít terasu betonovou, či z dřevěných prken. Dřevěná volba je příjemná, protože je evropské či exotické dřevo přírodní materiál vyzařující teplo a přirozenost. Při stavbě dřevěné terasy budete potřebovat kvalitní desky, nerezové vruty i rektifikační terče. Pokud si nevíte se vším rady, obraťte se na společnost Gardina.cz. Firma se specializuje na dřevěné terasy a poradí vám v každém detailu. Inspirujte se na webu, kde dokonce zjistíte, jak je to s výpočtem materiálu a příslušenstvím.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *