Jak vybrat správný systém ohřevu vody pro domácnosti?

Teplá voda je v současnosti pro domácnosti doslova nezbytností. Jen málokdo z nás si ještě dokáže představit, že nemá k dispozici teplou vodu 24 hodin denně a zajištění teplé vody patří k základnímu vybavení komfortu každé domácnosti. Možností, jak dosáhnout zajištění teplé vody je ale hned několik.

Nejoblíbenější variantou jsou bojlery

Nejvyužívanějším způsobem ohřevu teplé vody v domácnosti jsou stále bojlery. Konkrétně je nejoblíbenější kombinovaný bojler. Moderní druhy bojlerů jsou vybaveny těmi nejnovějšími technologiemi. Zejména aby usnadnili majitelům ovládání a také co nejvíce šetřily elektrickou energii. Proto jsou moderní bojlery například vybaveny vlastním tepelným čerpadlem, které nasává vzduch z interiéru a s pomocí jeho energie ohřívá vodu a snižuje tak náklady na ohřev. Takovou technologií disponují například ohřívače vody Sunline.

bytovymagazin.cz_sunline-agida_cz_01

Využití solární energie je čím dál populárnější

Stále větší oblibě se v posledních letech těší zejména solární systémy ohřevu vody. Ty mohou být dokonce kombinovány s výrobou elektřiny a domácnost se dokonce může stát prakticky nezávislá na dodávkách elektrické energie. Nevýhodou solárních systémů jsou vysoké nároky na instalaci a především vysoká pořizovací cena. V této oblasti dochází k neustálému vývoji, takže je dost možné, že produkty a technologie, které jsou nyní nejlepší, budou již za rok zastaralé. Více informací o možnostech solárního ohřevu najdete ZDE.

bytovymagazin.cz_sunline-agida_cz_02

Zajistit teplou vodu můžete nejen v interiéru, ale i v bazénu

Teplou vodu ale nepotřebujete jen v domácnosti, ale třeba i v bazénech u rodinných domů. Pokud bazénu zajistíte ohřev vody, velmi výrazně můžete prodloužit koupací sezonu až o několik týdnů. Stačí vybrat tu správnou technologii. Solární systémy mají bohužel vysokou výkonnost jen při velkém slunečním svitu. Proto raději doporučujeme usadit k bazénům bazénové tepelné čerpadlo, které se postará o ohřev prakticky v jakémkoliv počasí.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *