Ionizace vzduchu – co to je?

Znečišťují vzduch nejen chemikálie z prachu a výfukových plynů. Mikroklima v bytě také kazí elektronická zařízení, která emitují kladné ionty, jež mají negativní dopad na naši pohodu. Ionizátor vzduchu je zařízení, které produkuje negativní ionty prospěšné pro člověka a vylepšuje tzv elektroklima v bytě. Co je ionizace vzduchu? Je ionizátor vzduchu dobrým řešením?

Ionizátor vzduchu je prakticky bezúdržbový – ne jako čistič vzduchu, který vyžaduje systematickou výměnu filtru. Ionizátory vzduchu pracují tiše a při práci neruší váš spánek ani vás nerozptylují

Ionizátor vzduchu – co to je a z čeho se skládá?

Ve většině moderních bytů dochází k nepříznivé ionizaci, která souvisí se skutečností, že vzduch, který dýcháme, je naplněn elektrickými náboji – cirkulují v něm kladné nebo záporné ionty. Příliš vysoká koncentrace pozitivních iontů má za následek malátnost, sníženou imunitu a dokonce i výskyt alergií. Co dává ionizace vzduchu? Obohacuje vzduch o záporné ionty a také snižuje množství kladných iontů. Ionizace vzduchu doma nebo v kanceláři významně zvyšuje komfort bydlení a práce. Ionizace vzduchu navíc zabraňuje množení virů a bakterií.

Ionizace vzduchu je proces získávání elektrického náboje nebo stavu elektrifikace. V přirozených příznivých podmínkách dominují záporné náboje. Přebytek kladných iontů ve vzduchu však může nepříznivě ovlivnit lidské zdraví a pohodu. Kladné ionty produkuje hlavně elektronika v bytě (počítače, televizory) a mohou způsobit různá onemocnění. Problém je také vlhkost vzduchu.

Pozitivní ionty mají také schopnost přitahovat bakterie, viry, spóry hub a různé alergeny cirkulující ve vzduchu, když se vlivem vlhkosti objeví plíseň na zdi. Výsledkem je, že zvyšují riziko infekce nebo alergií. Díky ionizaci vzduchu můžeme zabránit onemocnění, což je v dnešní době obzvláště důležité. Moderní pohlcovač vlhkosti často obsahuje i ionizátor.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *