Dveře do interiéru

interiérové dveře
interiérové dveře, Autor obrázku: marc falardeau

Text článku, v textu by se mělo objevit slovo posuvné dveře, dveře z kaleného skla

Existuje spousta společností, které se zabývají prodejem interiérových dveří, které dveře jsou ovšem nejvhodnější pro vás? Jaké typy interiérových dveří vůbec existují? S výběrem poradíme v následujícím textu, ať už jde totiž o dveře posuvné, či otočné, vždy se najdou výhody i nevýhody.

Typy dveří

Kromě mechanismu otevírání dveří můžete samozřejmě vybírat na základě různých faktorů, například barvy, materiálu, jestli jsou dveře z kaleného skla a tak dále.

Otvírací neboli otočné dveře

Tyto dveře představují starou dobrou klasiku, každý z nás je někdy měl nebo má doma. Na jedné straně dveří jsou panty a na druhé straně je klika. Dveře se otevírají do strany a mají řadu výhod, ale i nevýhod. Tyto dveře můžete na rozdíl od jiných typů nainstalovat i do úzkých prostorů. Otočným dveřím totiž stačí k otevření jen prostor odpovídající jejich šířce. Právě zde je jejich zásadní plus oproti posuvným dveřím, nepotřebují žádný rám ani pouzdro. Tyto dveře také volí lidé se smyslem pro tradici, pokud navíc zvolíte kovanou kliku, či celý rám, pak dostanete dveře, které se hodí do budov s tradicí.

V dnešní době se stále častěji používají dveře se zárubněmi, které řeší problém s tím, že nové dvoře nepasují do starých futer. Navíc to zvládnete jednoduše bez bourání.

Mezi nevýhody otočných dveří samozřejmě patří to, že před nimi musí být místo, aby je bylo vůbec možné otevřít. Následují další drobnosti, jako možné rány při zavírání, zranění dětí sedících na zemi za nimi a podobně. Pokud máte děti, pak by dveře měly být co nejodolnější, nejlépe z kaleného skla, které se vyznačuje mechanickou odolností.

Posuvné dveře

Posuvné dveře bývají voleny především tam, kde je třeba ušetřit každé místečko. Lidé si je často pořizují do koupelen a podobných prostor, kam by se prostě otočné dveře nevešly. Samozřejmě, že tyto dveře jsou i velice moderní a často bývají vybírány prostě jen proto, že se uživatelům líbí. Posuvné dveře lze dále dělit.

 

Posuvné dveře do pouzdra – tyto dveře představují nejefektivnější využiti prostoru. Dveře se zasouvají do již stávající zdi, s tímto jsou samozřejmě spojená určitá pravidla, dveře nelze zasunovat do každé zdi, je třeba, aby byla dostatečně masivní, nešlo o nosnou stěnu a tak dále. Posuvné dveře do pouzdra samozřejmě vyžadují pouzdro, které je třeba připevnit ve zdi. Více se dočtete zde.

Dveře posuvné na stěnu – konstrukce toho typu posuvných dveří je zřejmě tou nejjednodušší. Dveře se pohybují po kolejnici, není třeba nic zabudovávat, či přidělávat skříň a podobně. Samozřejmě i zde je ale třeba mít prostor, kam mohou být dveře posunuty. Tento typ je sice nenáročný, ale nejčastěji dochází k poruchám, poničení dveří a podobně.

Skládací dveře

Skládací dveře jsou taktéž voleny tam, kde nemáme k dispozici příliš velký prostor k otevření dveří. Skládají se většinou ze dvou či čtyř křídel, které se pohybují na kolejnici. Mezi výhody patří samozřejmě šetření prostoru, ovšem pozor. Samotná křídla dveří při otevření zaberou nějaký ten prostor a s tím je třeba počítat. Tyto systémy se mohou také jednoduše porouchat, jak se říká, čím složitější tím náročnější. Na druhou stranu jsou skládací dveře velice elegantní a moderní.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *