Dřevěná terasa nadchne majitele i návštěvu

Přemýšlíte-li, jak vylepšit a zdokonalit zahradu, jak získat dalších několik metrů čtverečních dobře využité, rovné, stabilní a čisté plochy, pořiďte si dřevenou terasu. Využít ji můžete jak v zastřešených prostorách, tak venku, pokud ji dobře ošetříte. Takřka po celý rok tak budete moct využívat venkovní posezení, dělat grilování pro sebe i širší rodinu, nebo jen tak večer sedět a sledovat západ slunce, nebo padající hvězdy.

Ve dřevěných terasách je kus síly

Dřevo je živý materiál, je krásný a má svou minulost. Dnes už jej specializované společnosti umí ošetřit tak, že vám v podobě terasy vydrží několik desítek let. Například exotické dřevo, které se pro tyto účely velmi hodí, má odolnost 30-50 let, záleží na druhu a také na způsobu ošetření dřeva.

Exotické dřevo je velmi tvrdé a odolné proti otěru i povětrnostním vlivům. Navíc paleta barev, ze kterých můžete vybírat je skutečně pestrá. Můžete tak jednoduše vybrat kvalitu v barvě, která bude odpovídat vašim představám. Sladit jej tak můžete s barvou fasády, barvou obkladů domu, jiný odstín kolem okem, nebo s barvou samotných oken.

Projekt jistě uvítáte

Společnosti, které dřevěné terasy dělají, navrhnou projekt, který vám i jim usnadní práci a představu, jak bude finální podoba terasy vypadat. V nich můžete po dohodě najít a časový harmonogram jednotlivých prací. Tak lehce zjistíte, jak dlouho trvá napouštění dřeva olejem, sušení, jak dlouho se bude připravovat dřevěný hranolový rošt, na který budou položené pochozí prkna…

Doplňky, které překvapí

K terasám je možné dokoupit různé maličkosti, které jsou přitom velmi důležité. Jedná se například o lišty ve stejném provedení, jako samotná terasa, odvody vody a vzduchu, krytky děr na slunečník a jiné potřebnosti a spoustu dalšího. Společnost, která vám bude dřevěnou terasu stavit, vám jistě doporučí vše, co budete potřebovat, nebo co by se vám mohlo hodit. Proto se ptejte a zajímejte. Jistě společně dospějete ke krásné a funkční dřevěné terase.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *